[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja społeczna (czerwiec 2016)

Autor:

W czerwcu Komisja Społeczna spotkała się dwukrotnie. Gościliśmy w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej (OPS), gdzie spotkaliśmy się z  p. dyrektor Sylwią Nowak-Kabacińską. Omawialiśmy sprawozdanie OPS za rok 2015 oraz realizacje Programu 500+. Otrzymaliśmy również sprawozdanie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Jak podkreśliła Pani Dyrektor pomimo wykonywania przez OPS zadań zarówno delikatnych i trudnych, to plan wykonano w 100%. Na dzień posiedzenia komisji wpłynęło 1.349 wniosków, a wydano 1.026 decyzji . Wypłacono łącznie  1.680.000,00 zł.  Z pomocy programu 500+ skorzystało 1.682 dzieci.

Drugie spotkanie odbyło się w siedzibie Centrum  Kultury i Biblioteki Publicznej (CKiBP). Spotkaliśmy się z p. dyrektor Urszulą Habrych. Ta szacowna instytucja w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia. Na 11 września przewidziano główne obchody jubileuszu.

W tym roku Dni Gminy przygotowane były jak zawsze przez CKiBP. Przybyło sporo osób. Na szczęście pogoda dopisała. Pokaz fajerwerków został przygotowany przez tą samą firmę, z którą CKiBP współpracuje od lat. Pomysł ze stoiskami Sołectw i Osiedli uznano za bardzo dobry i warty kontynuowania na kolejnych obchodach Dni Gminy.

Pani Dyrektor poinformowała też Komisję, że CKiBP pracuje w minimalnym składzie osobowym, który od ubiegłego roku nie uległ zmianie. W końcowej części Komisja udała się do pomieszczeń piwnicznych, aby ocenić stan zawilgocenia, które występowało wcześniej. Jest wyraźna poprawa i pozostaje mieć nadzieje, że to koniec kłopotów, które bardzo utrudniały normalne funkcjonowanie CKiBP.

Lista Publikacji Ogólnogminnych