[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Gmina Razem może reprezentować mieszkańców Gminy Suchy Las!

Autor:

Stowarzyszenie Gmina Razem zostało dopuszczone na prawach strony do udziału w toczącym się postępowaniu administracyjnym w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie Północno-Wschodniej Obwodnicy Aglomeracji Poznańskiej na parametrach drogi klasy GP, na odcinku węzeł Złotkowo-Suchy Las-Owińska-Uzarzewo – droga ekspresowa S5.

Zawiadomienie RDOŚ …

Dzięki temu będziemy mogli kontynuować dotychczasowe działania mające na celu odsuniecie obwodnicy jak najdalej od zabudowań mieszkalnych. Problem dotyczy szczególnie mieszkańców miejscowości Złotkowo, Złotniki-Osiedle i Suchy Las-Wschód.

Uważamy, że jest szansa, aby planowana droga nie kolidowała z przestrzenią mieszkalną. Dlatego za środki prywatne zaangażowaliśmy wyspecjalizowaną w tego typu sprawach kancelarię prawną i zamierzamy czynnie uczestniczyć w procedowanej sprawie.

W roku 2017 tematem zainteresowaliśmy również posłów Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości oraz .Nowoczesnej. Wierzymy zatem, że cel ten uda się zrealizować. W razie pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.

20170315_192258[1]

Spotkanie z posłanką Platformy Obywatelskiej Bożeną Szydłowską – marzec 2017 r.

Przypominam, że nasz wariant społeczny, wypracowany wspólnie z mieszkańcami to tzw. żółty szlak. zakłada on znaczne przesuniecie korytarza obwodnicy w głąb poligonu. Preferowany szlak przez inwestora to czerwony szlak.

2016_11_14_trasa_zdp

 

Lista Publikacji Ogólnogminnych