[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Osiedle Suchy Las – podsumowanie kadencji 2015-2019

Autor:

Minione 4 lata dla naszego osiedla to nie tylko działalność integracyjna na rzecz mieszkańców, a w szczególności dzieci, ale również sporo zrealizowanych zadań inwestycyjnych. Jako radny poprzedniej kadencji oraz członek Zarządu Osiedla, kierowanego przez Michała Dziedzica zabiegałem o realizację wielu z nich, ponieważ mieszkańcy czekali na nie od dawna. Do najważniejszych należy zaliczyć:

 1. Budowa ul. Jeżynowej wraz z chodnikiem, parkingiem i oświetleniem oraz budowa miejsc postojowych przy ul. Truskawkowej.
 2. Budowa ulicy Łozowej oraz remont ulic: Sasankowej, Żurawinowej.
 3. Częściowy remont ul. Szkółkarskiej wraz z budową kanalizacji deszczowej.
 4. Dokończenie budowy ulicy Stefańskiego.
 5. Budowa dróg i chodników w rejonie ul. Diamentowej.
 6. Przebudowa skrzyżowania i powiększenie parkingów przy ul. Aroniowej i Malinowej, budowa chodnika wzdłuż ul. Malinowej.
 7. Podniesienie tarczy skrzyżowań na ul. Powstańców Wielkopolskich (Jagodowa i Borówkowa).
 8. Budowa chodnika przy ul. Powstańców Wielkopolskich.
 9. Utwardzenie ul. Różanej.
 10. Opracowanie koncepcji ronda na skrzyżowaniu ul. Sucholeskiej, Powstańców Wielkopolskich i Perłowej.
 11. Oświetlenie ul. Truskawkowej oraz łącznika pieszego między os. Poziomkowym a ul. Powstańców Wlkp.
 12. Powiększenie i doposażenie placu zabaw przy ul. Poziomkowej.
 13. Doposażenie terenu rekreacyjnego przy ul. Szkółkarskiej (wiata biesiadna).
 14. Budowa wiat przystankowych oraz częściowe wdrożenie bezpłatnej komunikacji gminnej.
 15. Zwiększenie nakładów na utrzymanie zieleni.

Jakie macie Państwo pomysły na kolejne pięć lat? Co dla Was jest najważniejsze, a co ewentualnie może jeszcze poczekać? Więcej pieniędzy na integrację mieszkańców, monitoring czy inwestycje twarde – budowa/ remonty dróg i chodników? Zachęcam do merytorycznej i rzeczowej dyskusji. Zebranie wyborcze już 24 kwietnia 2019 r, o godzinie 18.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Suchym Lesie.

Lista Publikacji Suchy Las