[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Komunalna i Ochrony Środowiska (maj 2018)

Autor:

W maju członkowie KKiOŚ spotkali się trzy razy. 10 maja odbyło się posiedzenie wyjazdowe, podczas którego Komisja zapoznawała się z problemami komunalnymi Suchego Lasu. W części wschodniej wizytowaliśmy teren w pobliżu zbiornika retencyjnego przy kościele. Rozmawialiśmy na temat możliwości udostępnienia tego miejsca mieszkańcom w celach rekreacyjnych. Pomysł ten wzbudził jednak pewne wątpliwości. Przypomnę, że zbiornik ma strome wysokie skarpy i ze względów bezpieczeństwa w krótce po wybudowaniu został ogrodzony od kościoła płotem.

Następnie odwiedziliśmy teren „Rygi” i dyskutowaliśmy na temat utrzymania czystości wody w tym zbiorniku. Byliśmy także w okolicach ul. Śnieżnej, gdzie mieszkańcy borykają się z problemem wód opadowych, spływających z okolicznych pól i ogródków ROD, i zalewających ich posesje. Na ul. Kraterowej rozmawialiśmy o konieczności budowy oświetlenia.

Kolejnym punktem był plac zabaw przy os. Poziomkowym. Tu rozmawialiśmy na temat utrzymania porządku, częstotliwości jakości usług wykonywanych przez ZGK oraz o możliwości doposażenia placu w nowe urządzenia i dosadzenia drzew. W rejonie ul. Diamentowej rozmawialiśmy na temat konieczności budowy ronda na skrzyżowaniu z ul. Powstańców Wlkp. i Perłową. Wizytowaliśmy ulice wybudowane w ostatnich latach.
15 maja KKiOŚ wybrała się do Golęczewa. Po krótkiej rozmowie w świetlicy wraz z sołtysem wybraliśmy się na spacer po wsi, aby in situ poznać lokalne problemy komunalne. Wizytowaliśmy okolice stawu oraz dawnej pompowni wody. Rozmawialiśmy na temat możliwości przyszłego zagospodarowania tych terenów. Zwiedziliśmy także tereny sportowe, gdzie przyjęliśmy wniosek formalny o przejęciu utrzymania tego terenu w całości przez Gminny Ośrodek Sportu. (Obecnie GOS dba tylko o boiska, a za teren pomiędzy nimi jest odpowiedzialne ZGK). Ponadto KKiOŚ sformułowała o utwardzenie nawierzchni pobocza drogi pomiędzy tablicami informacyjnymi znajdującymi się w pobliżu szkoły i kapliczki.

Ostatnie z posiedzeń odbyło się 22 maja i poświęcone było opiniowaniu uchwał na najbliższą sesję Rady Gminy. Najwięcej czasu , bo prawie trzy godziny , dyskutowaliśmy na temat projektu tzw. „Kodeksu reklamowego”. Do tej uchwały wpłynęło aż 67 uwag. Rozpatrywaliśmy każdą z nich.

Lista Publikacji Suchy Las