[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Cenzura w Suchym Lesie?

Autor:

10 września 2014 r. odbyło się spotkanie Mieszkańców Osiedla Suchy Las Wschód. Głównym tematami zebrania było głosowanie nad wyborem zadania lokalnego oraz nad wnioskami do budżetu gminy na rok 2015 r. Po dyskusji nad trzema propozycjami Mieszkańcy jednogłośnie wybrali projekt utworzenia siłowni Street Workout. Dla niewtajemniczonych „Street Workout –  to rodzaj ćwiczeń kalistenicznych na świeżym powietrzu, wykonywanych z użyciem elementów tzw. małej architektury, np. trzepaki, murki, latarnie, bramki piłkarskie itp. Innymi słowy to plac zabaw dla młodzieży i dorosłych wyposażony w drążki rozmieszczone na różnych wysokościach, poręcze, lub drabinki. Przepadły natomiast projekty monitoringu Rygi oraz wykonania siłowni przy ulicy Meteorytowej.

Na zebraniu przedstawione zostały również propozycje do budżetu gminy, które odczytała Przewodnicząca Zarządu Osiedla Suchy Las Wschód Anna Ankiewicz. Wszystkie propozycje zaprotokołowano w protokole z zebrania, który jest dostępny na stronie http://osiedlesuchylaswschod.suchylas.pl/?attachment_id=431. Uchwałę o wnioskach do budżetu przyjęto 36 głosami za i 1 wstrzymującym.

W protokole z zebrania znajdują się również informacje Wójta: o zakończeniu remontu budynku Ośrodka Pomocy Społecznej, o budowie ulicy Konwaliowej, o otwarciu nowej szkoły oraz o przedstawieniu sprawozdania z działalności Zarządu Osiedla  za okres od 26.03 – 10.09.2014 r. Zaprotokołowano również wolne wnioski mieszkańców.

I tu dochodzimy do najbardziej istotnej kwestii, zasygnalizowanej w tytule artykułu czyli CENZURY. Jak inaczej można nazwać pominięcie w protokole wniosku mieszkańców naszego Osiedla i naszej Gminy skierowanych na ręce Pani Przewodniczącej Osiedla Suchy Las Wschód o poinformowanie mieszkańców o powstaniu nowego stowarzyszenia „Mój Suchy Las” oraz, że z działaniami Stowarzyszenia można się bliżej  zapoznać na portalu prowadzonym przez Stowarzyszenie www.gminarazem.pl.

Brak umieszczenia tej informacji w protokole jest tym bardziej zadziwiający, że już wcześniej na ręce Pani Przewodniczącej dwukrotnie składano drogą mailowa prośby o przekazanie tej informacji Mieszkańcom Gminy. Podczas Zebrania Mieszkańców Pani Przewodnicząca tłumaczyła się, że obu tych próśb nie otrzymała „bo skrzynka mailowa była pełna”, notabene obie skrzynki. Następnie Pani Przewodnicząca potwierdziła, że przekaże Mieszkańcom Osiedla Suchy Las Wschód drogą mailową informację o powstaniu Stowarzyszenia „Mój Suchy Las”, czego do dnia publikacji tego artykułu nie uczyniła. Nawiasem pisząc, o fakcie powstania Stowarzyszenia Ekologicznego Mieszkańców Suchego Lasu Pani Przewodnicząca nie omieszkała informować bardzo szeroko, np. mail z dnia 07.05.2014 r.

Kolejnej informacji, której zabrakło w protokole to informacja, że u zbiegu ulic Obornickiej i Konwaliowej vis-a-vis nowej szkoły powstanie czterokondygnacyjny hotel.

Czy ukrywanie przed Mieszkańcami informacji o powstaniu nowej inicjatywy, w tym przypadku krytycznej do obecnych władz, to oznaki pluralizmu i demokracji? Czy jest to próba wpływania na opinię publiczną i udawania, że nic się stało. Czy to deja-vu? Czy to już kiedyś było? – TAK przed 1989 rokiem. Czy chcemy żeby wróciło? Na to pytanie musimy odpowiedzieć sobie sami.

Lista Publikacji Suchy Las