[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Przejście pieszo-rowerowe przez tory kolejowe rejon ulicy Borówkowej/ Wałeckiej

Autor:

O przejściu pieszo-rowerowym przy ulicy Wałeckej słyszeli już chyba wszyscy mieszkańcy naszej Gminy. To jedno z najniebezpieczniejszych miejsc na trasie wędrówek w kierunku Strzeszynka nie tylko mieszkańców Suchego Lasu, ale także Złotnik i innych miejscowości ościennych. W tej sprawie składanych było wiele wniosków. Były też deklaracje, zapowiedzi i obietnice zrealizowania bezpiecznego przejścia przez władze Gminy. Czas upływa a przejścia jak nie było tak nie ma.

25 września 2013 roku, zobowiązany przez Zebranie Mieszkańców Osiedla Suchy Las wystosowałem pismo do Marszałka Województwa Wielkopolskiego, aby przy okazji modernizacji torów kolejowych na trasie Poznań-Piła wpisał do realizacji wspomniane przejście.

18 października 2013 otrzymałem odpowiedź od Dyrektora Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego p.  Agnieszki Kubiakowskiej-Michalik informujące, że sprawę przekazano do PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Oddział w Poznaniu.

walecka

9 grudnia 2013 roku za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego otrzymałem odpowiedź od PKP. Z lektury pisma dowiadujemy się, że jedyną przyczyną braku  realizacji przejścia przez tory przy ul. Wałeckiej jest zwyczajny brak środków finansowych po stronie gminy Suchy Las zapewniających realizację przedmiotowej inwestycji oraz jej późniejsze funkcjonowanie. Niestety, takie są namacalne konsekwencje fatalnej sytuacji finansów naszej Gminy. Nie ma środków na zabezpieczenie podstawowych zadań związanych z bezpieczeństwem naszych mieszkańców, a skutki polityki gigantomanii będziemy odczuwać jeszcze wiele lat!

Lista Publikacji Suchy Las