[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Budowa dróg w rejonie ulicy Kochanowskiego

Autor:

Podczas zebrania osiedlowego, 5 marca 2014 r. mieszkańcy przyjęli uchwałę w sprawie budowy ulic: Kochanowskiego, Reja, Słowackiego, Pawłowickiej, Prusa (opracowanie w 2014 r. projektu dotyczącego budowy tych ulic). Ta długo oczekiwana inwestycja nie może doczekać się startu.

Opracowanie projektu dla ulic Kochanowskiego, Reja, Słowackiego, Pawłowickiej miało nastąpić w roku 2014, jednak z powodu „braku kolektora sucholeskiego” wykreślono to zadanie z Wieloletniej Prognozy Finansowej w 2014 r. uchwałą Rady Gminy Suchy Las z 26.09.2013 r. i przesunięto na rok 2015, co znacząco wydłuża okres realizacji tej inwestycji.

Z informacji od AQUANET w Poznaniu wynika jednak, że już od sierpnia 2013 r. nie było przeszkód o charakterze technicznym na przyłączenie wszystkich posesji z terenu tego osiedla do sieci kanalizacyjnej. W związku z powyższym, uzasadnienie przekazane Radzie Gminy Suchy Las do uchwały z dnia 26.09.2013 r., które stanowiło podstawę przegłosowania tej uchwały, było nieścisłe, ponieważ już od miesiąca nie było technicznych przeszkód do podłączania posesji z osiedla ZŁOTNIKI – OSIEDLE do sieci sanitarnej, a brak kolektora sucholeskiego przestał mieć jakikolwiek wpływ na planowanie tego typu inwestycji na terenie naszego osiedla.

W związku z powyższym zasadnym staje się ponowne umieszczenie tej inwestycji w budżecie Suchego Lasu w 2014 r.

Lista Publikacji Złotniki