[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Segregacja ludzi i śmieci

Autor:

Na terenie naszej Gminy, w 2014 roku utrzymany został bardzo niesprawiedliwy podział na tych mieszkańców, którym surowce wtórne przez 7 miesięcy w roku wywozi się 2 razy w miesiącu oraz na tych, którym surowce wywozi się zaledwie raz w miesiącu. Do grupy tych pierwszych należą mieszkańcy: Suchego Lasu, Osiedla Grzybowego i części Jelonka. Opłaty za wywóz odpadów są dla wszystkich identyczne.

Zarząd Osiedla ZŁOTNIKI – OSIEDLE, na prośbę mieszkańców, wielokrotnie interweniował w tej sprawie, wyrażając opinię, że w związku z identycznymi opłatami, poziom usług świadczonych przez ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ (ZGK) powinien być również identyczny dla wszystkich mieszkańców naszej Gminy. Były np. werbalizowane propozycje, żeby surowce wtórne odbierać wszystkim mieszkańcom naszej Gminy raz na 3 tygodnie.

W całej sprawie najbardziej irytujące jest to, że do tej absurdalnej decyzji nikt się nie przyznaje. Pracownicy Urzędu Gminy twierdzą, że jest to decyzja ZGK, natomiast w ZGK twierdzi się, że są to wytyczne Urzędu Gminy. Nie można zatem uzyskać żadnych informacji dotyczących np. kryteriów podziału mieszkańców naszej Gminy na dwie kategorie.

Całą sprawą, zajmować się będzie stowarzyszenie „Mój Suchy Las” w przekonaniu, że należy likwidować bariery, które są z punktu widzenia integracji społecznej mieszkańców są  nie do zaakceptowania. GMINA RAZEM !

Lista Publikacji Ogólnogminnych