[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Finansowo-Budżetowa i Rozwoju Gospod. (październik 2017)

Autor:

Podczas październikowego posiedzenia Komisji opiniowaliśmy projekty uchwal na kolejną sesję. Pozytywnie zaopiniowano projekty uchwał planistycznych:  w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Suchy Las na terenie działki o numerze ewidencyjnym 590/1 oraz  uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla strefy ochronnej wokół terenu zamkniętego – kompleksu wojskowego K-8637 w obrębie geodezyjnym Biedrusko.

Sporo pytań wzbudziły projekty uchwał budżetowych. Zakładały one przesunięcie wielu zadań na kolejny rok bez wystarczającego uzasadnienia. Wyjaśniania radni otrzymali dopiero podczas sesji, co spowodowało konieczność wycofania tych projektów z porządku obrad ze względu na obszerność przekazanego materiału. Przez kilka minut nie sposób było zapoznać się z problematyką choćby pobieżnie.

Pozytywnie zaopiniowano za to  projekt uchwały w sprawie pomocy finansowej dla Powiatu Poznańskiego na rok 2018 sprowadzający się do finansowania dwóch pracowników odpowiedzialnych w starostwie poznańskim za rejestrację samochodów ciężarowych z terenu naszej gminy. Jak co roku sugeruję wójtowi, aby wzorem Tarnowa Podgórnego uruchomić filię wydziału komunikacji starostwa na terenie naszej gminy. Być może wójt ulegnie pod naporem siły argumentów i coś w tym względzie zacznie się dziać. Pozytywnie zaopiniowano projekt uchwały w sprawie stawek dotacji na rok 2018 rok dla Gminnego Ośrodka Sportu.

Negatywnie zaopiniowano natomiast projekt uchwały w sprawie ustalenia wysokości stawek podatku od nieruchomości na rok 2018, w którym wójt domagał się prawie dla wszystkich podatków maksymalnych (dopuszczonych przez prawo) stawek.

Lista Publikacji Ogólnogminnych