Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego (sierpień 2015)

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego odbyła swoje posiedzenie 25 sierpnia 2015 roku. Głównym tematem było przygotowanie wniosków do budżetu Gminy na rok 2016. Członkowie Komisji przygotowali łącznie 20 propozycji do przyszłorocznego budżetu z ogólnie przyjętym założeniem mającym na celu poprawę bezpieczeństwa:

1. W odniesieniu do wieloletniego planu modernizacji bazy sprzętowej OSP w Gminie Suchy Las wnioskujemy o zakup ( dofinansowanie ) samochodu ciężkiego dla OSP Suchy Las.
  2. Budowa wiaty przystankowej przy kościele w Chludowie.
  3. Oświetlenie placu zabaw przy ul. Tysiąclecia w Chludowie.
  4. Oświetlenie ul. Rolnej, Pszennej i Zbożowej w Golęczewie.
  5. Oświetlenie ul. Sadowej i Miodowej w Suchym Lesie zgodnie z projektem.
  6. Uzupełnienie oświetlenia ul. Maniewskiej i Strumykowej w Chludowie.
  7. Budowa chodnika przy ul. Golęczewskiej w Chludowie.
  8. Oświetlenie (II etap) os. Kamieni Szlachetnych w Biedrusku.
  9. Modernizacja oświetlenia przy ul. 7. Pułku Strzelców Konnych w Biedrusku.
  10.  Oświetlenie oraz wykonanie ogrodzenia w parku w Biedrusku.
  11. Wykonanie uszczelnienia poddasza w celu uniemożliwienia dostępu owadom błonkoskrzydłym w przedszkolu przy ul. 1 Maja w Biedrusku.
  12. Środki finansowe na przeprowadzenie wraz z Policją w Szkołach Podstawowych w Gminie Suchy Las konkursu dot. bezpieczeństwa.
  13. Instalacja kamer rejestrujących przejazd na czerwonym świetle przy szkole oraz przedszkolu w Biedrusku.
  14. Wykonanie projektu Systemu Monitoringu Gminnego na bazie koncepcji oraz realizacja I etapu zgodnie z wykonanym projektem.
  15. Monitoring przy stawie w Złotnikach Wieś (2 kamery)
  16. Uzupełnienie oświetlenia przy placu zabaw i boisku w Złotnikach Wieś.
  17. Oświetlenie pomiędzy ul. Nektarową 78 a rondem Nektarowa/Muchomorowa w Złotnikach.
  18. Sygnalizacja świetlna z pomiarem prędkości w Złotnikach Wieś.
  19. Środki finansowe na dodatkowe patrole płatne policji na terenie Gminy Suchy Las.
  20.  Zabezpieczenie środków finansowych umożliwiających dalsze działanie w celu realizacji budowy ronda ul. Bogusławskiego / Rolna.

Podczas posiedzenia Komisja opiniowała propozycję uchwały w sprawie pozbawienia ulic kategorii dróg gminnych. Po wyjaśnieniach p.Wójta Grzegorza Wojtery, który przedstawił powody złożenia powyższej uchwały, Komisja przeprowadziła głosowanie, w którym jednogłośnie opowiedziała się za jej odrzuceniem. W dalszej części posiedzenia Komisja przeprowadziła analizę spraw bieżących oraz zajęła się propozycjami na kolejne posiedzenie. Komisja kolejne posiedzenie zaplanowała na dzień 22 września 2015 roku.