[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Społeczna (styczeń 2018)

Autor:

Komisja Społeczna w styczniu spotkała się w Klubie Dębowy Liść działającym przy OPS.
Oprócz Suchego Lasu, w którym klub powstał jako pierwszy w gminie, działają jeszcze cztery podobne kluby. Dzięki inicjatywie Pani dyrektor Sylwii Nowak-Kabacińskiej i przy wsparciu Ryszarda Tasarza, ówczesnego przewodniczącego Komisji Rady Gminy powstały kluby w Biedrusku, Chludowie, Złotnikach (Osiedle Grzybowe).  Kluby skupiają 350 osób. W każdym z nich znajduje się Koordynator. Członkowie wybierają z pośród swojego grona trzyosobowy Zarząd. W bezpośredniej dyskusji mogliśmy wysłuchać, czym zajmują się osoby uczęszczające do klubu. Są to między innymi zajęcia plastyczne, gimnastyka, teatr, nauka języków obcych, zajęcia na pływalni. Z wielkim powodzeniem, o czym warto wspomnieć, działa klubowy chór. Ściany lokalu udekorowane są pięknymi obrazami namalowanymi przez klubowiczów oraz dyplomami i pucharami, które z dumą i satysfakcją pokazywane są gościom. W tym roku klub sucholeski będzie świętował swój Jubileusz 10-lecia powstania.

Posiedzenie Komisji  było też okazją do podsumowania 26. finału WOŚP, który ponownie, po 2 latach zawitał do Suchego Lasu. Organizatorami sucholeskiego finału było OPS i CKiBP. Wielkie zaangażowanie organizatorów, wolontariuszy z 48 puszkami, do których zbierano pieniądze i blisko setka osób wspierających dało zebraną kwotę 86,983,65 zł, 200 euro oraz 1 dolar. Komisja w ciepłych słowach miała możliwość podziękować za wielkie zaangażowanie Pani S. Nowak-Kabacińskiej.

Komisja zaopiniowała pozytywnie cztery projekty uchwał na styczniową sesje. Wśród nich była chwała w sprawie określenia uprawnień do korzystania z bezpłatnych przejazdów środkami transportu zbiorowego dla uczniów szkół podstawowych oraz klas dotychczasowych gimnazjów prowadzonych w szkołach podstawowych na terenie Gminy Suchy Las. Uchwala ta cieszy mnie szczególnie, ponieważ od wielu lat zbiegam o bezpłatną komunikację gminną. Jest pierwsza jaskółka!

Lista Publikacji Ogólnogminnych