[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Suchy Las przyjazny dla biznesu

Autor:

Lepiej nie było nigdy. Jak wynika z najnowszego, prestiżowego rankingu gmin przyjaznych biznesowi, który został niedawno zaprezentowany przez  zespół „Forbesa” oraz Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej, nasza gmina zajęła bardzo wysokie drugie miejsce w kategorii miast i gmin poniżej 50 tys. mieszkańców. Okazało się, ze prowadzenie racjonalnej polityki wobec przedsiębiorców, zwłaszcza w odniesieniu do miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego przyniosło oczekiwane rezultaty.

Ranking jest potwierdzeniem właściwej polityki Rady Gminy, w której większość ma koalicja INICJATYWA MIESZKAŃCÓW – GMINA RAZEM. Lęki i obawy naszych konkurentów politycznych, jakoby obecna Rada Gminy, niezbyt skłonna do bezwzględnego podporządkowywania interesów mieszkańców wąskiej grupie przedsiębiorców, działała przeciwko biznesowi zupełnie nie znalazły potwierdzenia. Co więcej prowadzona polityka przyniosła sukces wcześniej nie odnotowany.

Można zatem godzić interesy społeczności lokalnej, ale wymaga to wyzwolenia się z okowów stereotypowego  myślenia i błędnych przyzwyczajeń zarówno wójta jak i radnych jego politycznego obozu. Nasi konkurenci powinni wreszcie zrozumieć, ze inwestorzy z mieszkańcami nie mogą konkurować o wpływy, przywileje czy pieniądze, lecz muszą tworzyć wzajemnie rozumiejącą się wspólnotę samorządową.

Lista Publikacji Ogólnogminnych