[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Społeczna (październik 2018)

Autor:

W październiku Komisja Społeczna spotkała się dwukrotnie. Pierwsze spotkanie odbyło się w Chludowie, gdzie spotkaliśmy się z Orkiestrą Dętą Chludowo. Wysłuchaliśmy sprawozdania z działalności stowarzyszenia, które przedstawił kapelmistrz  K. Żeleśkiewicz. W grudniowym wydaniu Gazety Sucholeskiej ponownie znajdziecie Państwo płytę świąteczną.

Drugie posiedzenie to wizyta w OPS i spotkanie z p. dyrektor Sylwią Nowak-Kabacińską. Rozmowa dotyczyła świetlic opiekuńczo-wychowawczych i spraw bieżących. Podczas spotkania poruszyliśmy także kwestię wolontariatu, który znakomicie działa przy OPS. W tym roku w ramach programu Dobry Start wydano 1.943 decyzje, a na Program 500 + wydano 1.241 decyzji. Obecnie OPS po raz kolejny przygotowuje się do organizacji gminnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pani Dyrektor zwróciła uwagę na brak miejsca w budynku OPS związany ze wzrostem ilości zadań. Brakuje miejsca na archiwum. Należałoby zatem rozważyć potrzebę rozbudowy budynku.

Na koniec chciałbym w imieniu Komisji oraz własnym serdecznie podziękować wszystkim, z którymi współpracowaliśmy w minionej kadencji 2014-2018.

Lista Publikacji Ogólnogminnych