Komisja Komunalna i Ochrony Środowiska (sierpień 2015)

Podczas posiedzenia komisji – 25 sierpnia 2015 r. zaopiniowano dwa projekty uchwał na najbliższą sesję, a następnie dyskutowano na temat:

– możliwości skanalizowania ROD;
– wycinki topoli przez GDDKiA przy ul. Obornickiej;
– problemu plagi much i lokalizacji miejsc, w których się lęgną. Wskazano potencjalne miejsca wylęgu much i wnioskowano o ich kontrolę;
– stanu prawnego i kondycji zamierających nasadzeń kompensacyjnych na terenie dawnego PPRD w Złotnikach (teren pod nowe osiedle);
– wniosku o nasadzenie drzew i krzewów wokół parkingu na os. Grzybowym;
– występowaniu barszczu Sosnkowskiego w okolicach ul. Fortecznej w Suchym Lesie;
– pogorszeniu się klimatu akustycznego wokół nowego boiska w Suchym Lesie.
– kolizji nowo wybudowanych lamp przy ul. Borówkowej w Suchym Lesie z koronami drzew;
– odpadach zielonych gromadzonych na w pasie drogowym ul. Truskawkowej w Suchym Lesie.

Przewodnicząca KKiOŚ
(-) Agnieszka Targońska