[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Problemy dotyczące osiedli podmiejskich – prof. Rafał Drozdowski

Autor:

Na łamach Gazety Wyborczej ukazał się wywiad profesorem Rafałem Drozdowskim, dyrektorem Instytutu Socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Profesor zauważa i omawia problemy dotyczące osiedli podmiejskich, między innymi wyobcowanie nowych mieszkańców, ewolucję oczekiwań wobec jakości zamieszkiwanej przestrzeni, kruchość narzędzi prawnych pozwalających umiejętnie tą przestrzenią zarządzać czy niedomogi polityki na szczeblu lokalnym. Jest to bardzo ciekawa, choć momentami przygnębiająca diagnoza. Warto przeczytać:
http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001,18103740,Prof__Drozdowski__Mieszkancy_osiedli_pod_miastem_sa.html

Lista Publikacji Ogólnogminnych