Radny Sejmiku Wojewódzkiego walczy o nasze sprawy

Radny Sejmiku Wojewódzkiego – dr Bartłomiej Wróblewski popiera akcję stowarzyszenia Gmina Razem w zakresie spraw związanych z budową kontrowersyjnej biokompostowni na granicy Poznania i Suchego Lasu. Po spotkaniu z mieszkańcami Gminy Suchy Las w dniu 13 lipca 2015 r. na sesji Sejmiku złożył interpelację z sugestiami:

(1) wzmożenia kontroli na terenie Zakładu Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o. w Suchym Lesie, a także

(2) wsparcia finansowego w kwocie 25.000 PLN z budżetu Województwa kompleksowych badań powietrza w rejonie składowiska odpadów, które pozwoliłoby określić źródło emisji odorowej oraz zaprojektować sposób ich eliminacji.

Ustna odpowiedź na sesji Pani Marszałek Marzeny Wodzińskiej nie pozwala jednoznacznie ocenić, czy Województwo wesprze powyższe starania. Niemniej wydaje się, że istnieje na to realna szansa.

Pan radny dr Bartłomiej Wróblewski zobowiązał się do podejmowania również innych działań, o których była mowa na spotkaniu. O działaniach radnego będziemy informować na bieżąco.

Serdecznie dziękujemy!