Twarde liczby od mieszkańca gminy

Szanowni Państwo,
przedstawiam ciekawe porównanie wykonane przez jednego z mieszkańców gminy. Zachęcam do korespondencji i komentowania (zakładka KONTAKT).tabelka pobiedziska murowana

Źródło danych: Wikipedia, Ministerstwo Finansów, dane urzędów gmin

Komentarz od redakcji:
Przesłana tabela pokazuje, jak wygląda Suchy Las w porównaniu do gmin o podobnej liczbie ludności i uwarunkowaniach terenowych tj. położonych w okolicach Poznania.

Wnioski:
1. Gmina Suchy Las dysponuje najwyższymi dochodami (nawet dwukrotnie, a w przypadku Rokietnicy prawie trzykrotnie), a mimo to jest bardzo zadłużona na przeszło 60 milionów złotych.

2. Gmina Suchy Las ma najmniejszą powierzchnię ziemi do „obsłużenia” i mniej mieszkańców niż np. Murowana Goślina czy Rokietnica. Czyli wydatki dotyczące kanalizacji, dróg i tym podobnej infrastruktury teoretycznie powinny być niższe.

3. Mimo to, Suchy Las ma największe wydatki. Co najmniej dwukrotnie większe niż inne wskazane gminy.

Pojawiają się pytania:dlaczego wydatki są tak wysokie? Na co idą nasze podatki? Jak to jest, że w innej gminie można zapewnić ludziom niezbędne usługi publiczne za 36 czy 51 milionów, a sucholeskie władze potrzebują aż 106 milionów? Inne gminy też przecież mają szkoły, hale sportowe czy galerie handlowe…

Jeśli to nie jest niegospodarność, to co to jest?