[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Bar wzięty! A kto weźmie Gazetę Sucholeską?

Autor:

Bar wzięty – ta słynna fraza kończąca pierwszy tom „Ogniem i mieczem” nabrała w naszej gminie zupełnie innego znaczenia. W piątek 6 listopada br. podpisano bowiem akt notarialny, na mocy którego, nasza gmina stała się właścicielem zabytkowego symbolu Chludowa – „Starego Baru”.

Mieszkańcy Chludowa zdążyli już w czynie społecznym wstępnie uporządkować posesję, która docelowo ma służyć stowarzyszeniom kulturalnym działającym w Chludowie: Orkiestrze Dętej oraz Zespołowi Pieśni i Tańca „Chludowianie „.
Cieszę się, że mój upór i zaangażowanie zostały w końcu nagrodzone. Słowa podziękowania należą się przede wszystkim radnym z klubów: Gmina Razem oraz Inicjatywa Mieszkańców za wsparcie tego śmiałego projektu. Podkreślić należy też zaangażowanie wielu naszych urzędników oraz wójta Grzegorza Wojtery, który sprawnie postawione przez radnych zadanie wykonał. To nasz wspólny sukces i przykład na możliwość współpracy wokół społecznie akceptowanego celu.

Sytuacja Starego Baru jest więc w miarę jasna, a co z lokalnymi mediami?
Wiele ostatnio mówi się o gminnych mediach publicznych. Według Grzegorza Wojtery są one neutralne. Według nas – nie do końca. Co o tym myśli sama redakcja Gazety, nietrudno zgadnąć. W przypisie na stronie przeznaczonej dla nas, radnych nieposłusznych, widnieje bowiem zapis: „Opinie, poglądy i komentarze prezentowane przez Kluby Radnych Gminy Suchy Las nie są odzwierciedleniem poglądów Wydawcy i Redakcji Gazety Sucholeskiej”. Na stronie przeznaczonej dla wójta takiego zapisu brak. To najlepsze podsumowanie neutralności Gazety Sucholeskiej.

A może trzeba zastosować się tu do dobrej rady Krzysztofa Pilasa? Ten znany z odważnych wypowiedzi radny mówi jasno: przywróćmy Gazetę Mieszkańcom!

(-) Zbigniew Hącia
wiceprzewodniczący Rady Gminy Suchy Las

Lista Publikacji Chludowo