[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Budżet 2024. Chludowo. (Zbigniew Hącia)

Autor:

W dniu 18 grudnia br. w poniedziałek odbyła się sesja budżetowa.

W Chludowie wprawdzie nie zostanie zaprojektowana wnioskowana przez mieszkańców przebudowa ul. Za Parkiem, ale powstanie koncepcja przebudowy parkingu przy szkole podstawowej, połączonego z parkingiem przy Starym Barze wraz z przebudową dziedzińca szkoły. Zostanie też zbudowany parking publiczny przy ul. Kościelnej (przy kościele).

Powstanie również koncepcja rewitalizacji centrum wsi oraz projekt nawierzchni ul. Sodowej. W ulicy Leśnej powstanie wodociąg i kanalizacja wg projektu sfinansowanego przez mieszkańców. Doświetlona zostanie też ulica Wargowska – 4 lampy od ulicy Nad Torem. Powstanie też małe zaplecze magazynowe przy ul. Rynek dla Sołectwa celem przechowywania sprzętu wykorzystywanego przy organizacji imprez dla mieszkańców.

Na boisku szkolnym zostanie zamontowany monitoring. Mamy również nadzieję, że doczekamy się wreszcie remontu podjazdu do ośrodka zdrowia. Nastąpi też zmiana położenia gminnego placu zabaw względem pomnika przyrody.

W zakresie działalności kulturalnej na sporą dotację może liczyć Stary Bar. Dofinansowane będą też: Orkiestra Dęta, Zespół Chludowianie oraz odnowiona Chludowska Mazelonka. Będą też dofinansowane zajęcia integracyjne dla dzieci i młodzieży oraz inne imprezy integracyjne.