[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Expressem przez styczniową sesję

Autor:

Ścieżka rowerowa

W czwartek 25 stycznia br. odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Rady Gminy. Jedną z dyskutowanych kwestii była budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Poziomkowej, od Szkółkarskiej do Szkolnej w Suchym Lesie. Ścieżka ta miała stanowić uzupełnienie infrastruktury drogowej w tym rejonie i poprawić bezpieczeństwo rowerzystów, w tym uczniów dojeżdżających do szkoły rowerem. Niestety okazało się, że koszty tej inwestycji mają znacząco wzrosnąć niż pierwotnie zakładano.
W toku dyskusji radny Michał Przybylski zwrócił jednak uwagę, że ścieżka jest środkiem do realizacji bardzo ważnego celu społecznego, mianowicie poprawy bezpieczeństwa dzieci, a ponadto konsekwencją jej nierealizowania jest rezygnacja z dotacji zewnętrznych. Niestety niewielką różnicą głosów radni zdecydowali ostatecznie o braku poparcia dla tej inwestycji. Szkoda, bo nie jest to dobra wiadomość dla dzieci i ich rodziców ze Złotkowa i Złotnik.

Inwestycje gminne

W związku ze sprzyjającą aurą trwają intensywne prace w zakresie inwestycji kanalizacyjno – drogowych w całej gminie. Sporo dzieje się w Złotnikach. W rejonie ulicy Kochanowskiego kończy się budowa kanalizacji sanitarnej. Niestety wiąże się to z uciążliwościami dla mieszkańców ulic Reja oraz Prusa. Sytuacja pogarsza się zawsze po deszczach, których w tym roku nie brakuje. W ciągu tygodnia powinny się jednak zakończyć prace ziemne i ostateczne utwardzenie dróg.

Również trudna jest sytuacja na ulicy Spacerowej. Tam wykopy sięgają prawie 8 metrów. Po zakończeniu prac ziemnych na Spacerową wejdą brukarze, a prace ziemne przeniosą się na ulicę Pagórkową. Zakończyła się natomiast budowa długo oczekiwanego wodociągu w ulicy Olchowej. Mamy nadzieję, że wkrótce podłączą się pierwsi mieszkańcy.
Ulica Prosta w Złotnikach

Cały czas trwa konflikt mieszkańców z przedsiębiorcą z ulicy Prostej w Złotnikach. W ostatnim czasie radni naszego Klubu Grzegorz Słowiński oraz Michał Przybylski, w porozumieniu z mieszkańcami, zwrócili się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego (SKO) o zdecydowane przyspieszenie rozpoznania sprawy w zakresie funkcjonowania parkingu przy ul. Prostej. Przedsiębiorca zakwestionował decyzję Wójta, co do działania w tym miejscu parkingu i złożył odwołanie do SKO. Sprawa ciągnie się od sierpnia 2023 roku.

Trwa inwestycja budowy dróg w zachodniej części Złotkowa. Prace postępują planowo. Przypomnijmy, że Rada Gminy na wniosek radnego Michała Przybylskiego nie zgodziła się na poszerzenie tej inwestycji o część wschodnią, tj. o zakres, który zakwestionowali prawie wszyscy mieszkańcy Złotkowa oraz zainteresowana część mieszkańców Złotnik.

Wybory w jednostkach pomocniczych

W związku z upływem kadencji organów jednostek pomocniczych gminy, odbędą się w terminie do 15 maja br. wybory sołtysów, rad sołeckich, przewodniczących oraz członków zarządów osiedli. Podczas sesji radny naszego klubu Zbigniew Hącia apelował do wójta, aby we wszystkich sołectwach i osiedlach wybory te odbyły się po wyborach samorządowych.

Film z cyklu „Poznajmy naszego sąsiada”

Zbyszek Hącia radny naszego klubu doczekał się doskonałego filmu biograficznego. Właśnie mija 60 lat, odkąd rozpoczął pracę w szkole podstawowej w Chludowie. Był nauczycielem, strażakiem, sołtysem, radnym i społecznikiem, ale przede wszystkim nestorem wspaniałej rodziny. Jeśli chcesz poznać swojego sąsiada – Zbigniewa Hącię, to serdecznie zapraszamy:
Wideo z napisami: https://youtu.be/SZRk0Ke5ZUM?si=Ox6fiZOztIAttL0C
Wideo z audiodeskrypcją: https://youtu.be/ebY9M8iftZY
Twórcy filmu serdecznie gratulujemy wyboru tematu oraz profesjonalnej realizacji, a Zbyszkowi życzymy jeszcze długich lat pracy dla lokalnej społeczności.

Wybory samorządowe

Rozpoczęła się kampania wyborcza przed wyborami samorządowymi, które zaplanowano na niedzielę 7 kwietnia 2024 r. Poszczególne komitety rozpoczęły prezentację mniej lub bardziej znanych kandydatów. Podobnie jak w latach poprzednich zarejestrowaliśmy własny komitet wyborczy i wystawimy kandydatów do Rady Gminy. Do końca lutego chcielibyśmy jednak skoncentrować się na bieżącej pracy na rzecz mieszkańców, skracając do niezbędnego minimum okres kampanii wyborczej. Jesteśmy bowiem przekonani, że powinnością, a może i obowiązkiem radnego, sołtysa czy przewodniczącego osiedla jest rozwiązywanie bieżących problemów mieszkańców, a nie udział w zbyt długiej kampanii wyborczej.

Klub Radnych Inicjatywa Mieszkańców
Gmina Razem
(-) Michał Przybylski – przewodniczący
(-) Grzegorz Słowiński
(-) Zbigniew Hącia

Lista Publikacji Chludowo