[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Komunalna i Ochrony Środowiska (marzec 2017)

Autor:

Komisja obradowała 24 marca 2017. W pierwszej części posiedzenia mieszkańcy przedstawili swoje stanowisko w sprawie planowanej budowy stacji benzynowej i myjni samochodowej w Biedrusku. Zgodnie z obowiązującym Planem Zagospodarowania Przestrzennego inwestycja ta ma być zlokalizowana 15 m od ich domów, przeciwko czemu protestują.

W drugiej części posiedzenia Komisja opiniowała  dwa projekty uchwał. Pierwszy dotyczył wysokości stawek opłat za usunięcie drzew i krzewów. Radni zapoznali się z opinią specjalisty  dendrologa na temat tego projektu, a konkretnie – podziału gatunków drzew i krzewów na cztery grupy o różnej wartości. Komisja zadecydowała o odłożeniu dyskusji na ten temat do czasu uchwalenia zapowiadanej przez rząd nowelizacji ustawy o ochronie przyrody.  Następnie radni zaopiniowali pozytywnie projekt Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Suchy Las w 2017 r.

Obecnego na posiedzeniu Pana M. Bulińskiego, zastępcę wójta, pytano m.in. o termin budowy miejsc parkingowych przy os. Poziomkowym, awarię oświetlenia ul. Truskawkowej oraz o działania gminy w walce z zanieczyszczeniami powietrza.

Lista Publikacji Ogólnogminnych