[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Pomoc dla przedsiębiorców i stowarzyszeń

Autor:

Suchy Las, 19 marca 2020 r.

Szanowny Pan
Grzegorz Wojtera
ul. Szkolna 13
62-002 Suchy Las

Szanowny Panie Wójcie,

w zawiązku z ogłoszeniem  w dniu 11 marca 2020 r. przez Światową Organizację Zdrowia pandemii wirusa SARS-CoV-2 nasz klub radnych INICJATYWA MIESZKAŃCÓW GMINA RAZEM zwraca się z prośbą o przygotowanie na najbliższą sesję pakietu pomocowego dla sucholeskich przedsiębiorców.

Jedna z najbogatszych gmin w Polsce ma nie tylko spore w tym względzie możliwości, ale przede wszystkim moralny obowiązek wspomóc tych, którzy tworzą miejsca pracy i zasilają nasz budżet daninami lokalnymi.

Działania rządu RP, choć niezbędne i słuszne, siłą rzeczy najbardziej uderzają w mikro, małych i średnich przedsiębiorców, dlatego w zaistniałej sytuacji powinniśmy poważnie rozważyć przygotowanie pakietu uchwał zmieniających uchwały Rady Gminy Suchy Las, które pomogą im ten trudny okres przetrwać:

– uchwałę nr XIII/169/19 z dnia 28 listopada 2019 r. w sprawie określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych na rok 2020,
– uchwałę nr XIII/168/19 z dnia 28 listopada 2019 r. w sprawie ustalenia wysokości stawek podatku od nieruchomości na rok 2020.

Ponadto sugerujemy rozważenie czasowych obniżek wysokości stawek czynszów z tyt. dzierżaw, ewentualnie najmów dla naszych przedsiębiorców.

Bardzo prosimy również o przeanalizowanie możliwości udzielenia pomocy stowarzyszeniom prowadzącym działalność kulturalną, sportową czy oświatową w gminie Suchy Las.

Środki na sfinansowanie powyższych zadań mogłyby pochodzić między innymi z oszczędności wynikających z braku możliwości finansowania w najbliższym czasie wielu imprez gminnych w tym Dni Gminy Suchy Las.

Z poważaniem

(-) Michał Przybylski
Przewodniczący Klubu Radnych
Inicjatywa Mieszkańców Gmina Razem

Lista Publikacji Ogólnogminnych