[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Czy sołectwa i osiedla wydadzą zwiększone środki na „kiełbasę”?

Autor:

W grudniowym numerze Gazety Sucholeskiej (nr 10/154) wójt Grzegorz Wojtera ubolewa, że niewielką kwotę środków w budżecie na 2016 r. radni koalicyjni INICJATYWA MIESZKAŃCÓW – GMINA RAZEM, zamiast pozostawić w gestii urzędników przekazali do dyspozycji mieszkańcom. Radni zwiększyli bowiem budżet osiedli i sołectw na tzw. zadania lokalne o ok. 230.000 zł, co stanowi ok. 0,25 % dochodów Gminy.

Po analizie projektu budżetu na 2016 rok widać wyraźnie, że warto było przeciwstawić się wójtowi i obdarzyć zaufaniem mieszkańców naszej Gminy. Wbrew temu, co sądzili niektórzy działacze jednostek pomocniczych, zwiększone środki nie pójdą na „kiełbasę”, ale zostaną bardzo mądrze wykorzystane przez sołectwa oraz osiedla.

jedn_pom

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z analizy budżetu widać wyraźnie, że zaproponowane wydatki są racjonalne i w większości dotyczą twardych inwestycji. W Złotnikach powstanie np. siłownia zewnętrzna, w Chludowie zakupią 200 krzeseł, a w Golęczewie przeprowadzi się remont opłotowania na Cmentarzu Ewangelickim. W Jelonku i na os. Grzybowym, doposaży się świetlicę. We wschodniej części Suchego Lasu odnowią zabytkową sikawkę strażacką i założą monitoring RYGI. Ponadto Suchy Las wzbogaci się o boiska do gry w boule oraz urządzenia do Street Workout.

To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie tzw. uchwała Michała Dziedzica – przewodniczącego Zarządu Osiedla Suchy Las, którą pod obrady Rady Gminy wniósł radny Michał Przybylski. Mam nadzieję, że to pierwszy krok do nadania kolejnym budżetom jeszcze większego szlifu obywatelskiego.

(-) Grzegorz Słowiński
Przewodniczący Zarządu Osiedla ZŁOTNIKI – OSIEDLE

Lista Publikacji Ogólnogminnych