[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Komunalna i Ochrony Środowiska (kwiecień 2017)

Autor:

Członkowie Komisji Komunalnej i Ochrony Środowiska 20 kwietnia 2017 r. odbyli posiedzenie wyjazdowe w Ośrodku Edukacji Leśnej w Łysym Młynie. Ośrodek znajduje się na terenie naszej gminy przy drodze łączącej Poznań z Biedruskiem, a należy do Nadleśnictwa Łopuchówko. Pani Karolina Prange, zajmująca się na co dzień edukacją  leśną dzieci i młodzieży, przedstawiła działalność i dokonania OLE. Następnie radni zwiedzili Ośrodek i ścieżkę edukacyjną wokół zbiornika Łysy Młyn. Prezentacji i zwiedzaniu towarzyszyła dyskusja na temat możliwości współpracy Ośrodka z gminą i jego promocji na przykład podczas czerwcowych Dni Gminy Suchy Las.

Zajmowano się także utrzymaniem zbiornika Łysy Młyn i jego najbliższego otoczenia, czystością wody i zarybianiem czy problemami powodowanymi przez bobry.  Obecni na posiedzeniu członkowie Koła Wędkarskiego Przynęta w Suchym Lesie przedstawili warunki, na jakich Koło może korzystać ze zbiornika. Dłuższą dyskusję wywołał zły stan grobli, którego pokłosiem jest ograniczenie możliwości połowu ryb w tym miejscu.

Radni przyglądali się także budowie ścieżki rowerowej z Poznania do Biedruska. Przy tej okazji z niepokojem odnotowali ogromne osuwisko nasypu, po którym przebiega droga powiatowa, o czym pisał Grzegorz Łukszo http://www.gminarazem.pl/sciezka-rowerowa-radojewo-biedrusko/

2017_05_targonska

O interwencję w tej sprawie poproszona została Pani Grażyna Głowacka, radna Powiatu Poznańskiego.

Lista Publikacji Ogólnogminnych