[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Spotkanie z Posłanką

Autor:

W poniedziałkowy wieczór 6 marca br. w Biedrusku odbyło się spotkanie z posłanką .Nowoczesnej Ryszarda Petru – Joanną Schmidt. Spotkanie było okazją, nie tylko do wymiany poglądów dotyczących wielkiej polityki, ale również dyskutowano o sprawach lokalnych.

Jedną z takich spraw jest z pewnością korytarz dla północno-wschodniej obwodnicy Poznania. Przypomnijmy, że obecnie lansowany jest tzw. wariant 1 (czerwony), natomiast zdecydowana większość mieszkańców opowiada się za tzw. wariantem żółtym zaprezentowanym w listopadzie 2016 r. przez członków stowarzyszenia Gmina Razem: radnego Michała Przybylskiego oraz przewodniczącego Zarządu Osiedla ZŁOTNIKI – OSIEDLE Grzegorza Słowińskiego na specjalnie zorganizowanym zebraniu z mieszkańcami. Szczegóły – strona Osiedla ZŁOTNIKI – OSIEDLE

Podczas spotkania z Panią Poseł przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia Gmina Razem: Michał Dziedzic – prezes oraz Grzegorz Słowiński – skarbnik wręczyli posłance Joannie Schmidt pismo – prośbę o wsparcie dla działań stowarzyszenia, które będzie ubiegało się o możliwość reprezentowania mieszkańców naszej gminy w postępowaniu administracyjnym w przedmiotowej sprawie.

IMG_9957

Fot. Agnieszka Łęcka. Od lewej: radny Dariusz Matysiak, przewodniczący Grzegorz Słowiński, szef klubu radnych Gmina Razem Michał Przybylski, posłanka Joanna Schmidt, radny Grzegorz Łukszo, prezes Zarządu Michał Dziedzic.

Pani poseł Joanna Schmidt wykazała szczere i autentyczne zainteresowanie sprawą i zadeklarowała pomoc. O podjętych działaniach będziemy informować na bieżąco.

W spotkaniu uczestniczyli również: radny Krzysztof Pilas – członek stowarzyszenia Gmina Razem, przewodnicząca Zarządu Osiedla Biedrusko Magdalena Przystałowska  oraz wójt Grzegorz Wojtera. Obecny był również Mariusz Rembicki – szef koła .Nowoczesnej w Suchym Lesie.

Trzeba zaznaczyć, że sprawą obwodnicy udało się zainteresować wcześniej posła PiS Bartłomieja Wróblewskiego. A więc problem optymalnego przebiegu dla tej drogi wykracza poza bieżące spory polityczne. Jest zatem nadzieja na jej pozytywne zakończenie.

 

Lista Publikacji Ogólnogminnych