[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Kanalizacja sanitarna w ulicy Bluszczowej

Autor:

Od wielu lat mieszkańcy ulicy Bluszczowej domagają się podłączenia ich ulicy do kanalizacji sanitarnej, która przebiega wzdłuż ulicy prostopadłej – Zielonej. Do sierpnia 2013 r. inwestycja ta była blokowana przez AQANET. Obecnie nie ma już tego problemu i wszystko zależy od władz gminnych. Podłączenie tej ulicy do sieci kanalizacyjnej jest zasadne z następujących powodów:

1. Jest to jedyna ulica bez kanalizacji sanitarnej w tej części osiedla.
2. O podłączenie tej ulicy do kanalizacji sanitarnej wnioskowali mieszkańcy już trzykrotnie: 1.08.2011 r., 2.08. 2012 r. i 28.03.2013 r.
3. Budowę tego odcinka planowano już w 2012 r., jednak ze względu na to, że AQANET w Poznaniu nie wyrażał wtedy zgody na podłączenie posesji z tej ulicy do kanalizacji sanitarnej, usunięto to zadanie z budżetu 2012 r. (uchwała nr XXVI/233/12 Rady Gminy Suchy Las z dnia 27.09.2012 r.). Począwszy od sierpnia 2013 r. AQUANET w Poznaniu wyraża zgodę na przyłączenie wszystkich posesji z terenu naszego osiedla oraz całej gminy do sieci kanalizacyjnej.
4. Projekt kanalizacji sanitarnej dla ulicy Bluszczowej został opracowany już w 2008 r., w chwili obecnej wystarczy go jedynie zaktualizować.
5. W sierpniu 2011 roku poszerzono ulicę Bluszczową, co stworzyło realne możliwości techniczne przeprowadzenia wnioskowanej inwestycji.
6. Niskie koszty inwestycji – odcinek zaledwie ok. 80 metrów.
7. Inwestycja ta w sposób jednoznaczny wpisuje się w działania proekologiczne Gminy, a także podniesie jakość życia systematycznie wzrastającej liczbie mieszkańców tej ulicy.

Czy prośba mieszkańców doczeka się realizacji? Niestety, wszystko wskazuje na to, że w obecnym układzie Rady Gminy Suchy Las nie ma na to szans. Szkoda, że polityka dominuje nad ekologią i zdrowym rozsądkiem.


 

Kalendarium walki mieszkańców o kanalizację w ulicy Bluszczowej: http://zlotniki.suchylas.pl/11-aktualnosci/59-bluszczowa.html

Lista Publikacji Złotniki