[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Michał Dziedzic rozmawia z Grzegorzem Schetyną oraz Jadwigą Rotnicką

Autor:

W środę 15 marca br. w Poznaniu odbyło się spotkanie z parlamentarzystami Platformy Obywatelskiej: Grzegorzem Schetyną oraz senator Jadwigą Rotnicką. Przybyło ok. 150 osób. Dyskusję zdominowała polityka krajowa, jednak mieszkańcy podnosili też sprawy lokalne.

Spotkanie było doskonałą okazją do wręczenia parlamentarzystom petycji z prośbą o pomoc w sprawie optymalizacji przebiegu północno-wschodniej obwodnicy Poznania. Michał Dziedzic prosił o wsparcie w kwestii przesunięcia tej obwodnicy od zabudowań w Złotkowie oraz w Złotnikach. Po naświetleniu problemu zarówno pan poseł Grzegorz Schetyna jak i p. senator Jadwiga Rotnicka zadeklarowali pomoc w rozwiązaniu tego, jakże istotnego dla mieszkańców gminy Suchy Las, problemu.

Warto zaznaczyć, że p. Senator jest mieszkanką Mielna, a więc miejscowości przez którą obwodnica będzie przechodzić. Zna więc problem od podszewki.

Przypomnieć należy, że sprawą obwodnicy udało się zainteresować wcześniej posła PiS Bartłomieja Wróblewskiego oraz posłankę .Nowoczesnej Joannę Schmidt. A więc problem optymalnego przebiegu dla tej drogi wykracza poza bieżące spory polityczne. Jest zatem nadzieja na jej pozytywne zakończenie.

2017_03_15_schetyna

Prezes Zarządu Stowarzyszenia Gmina Razem Michał Dziedzic z przewodniczącym Platformy Obywatelskiej Grzegorzem Schetyną o północno-wschodniej obwodnicy Poznania

2017_03_15_rotnicka

Prezes Zarządu Stowarzyszenia Gmina Razem Michał Dziedzic i senator Jadwiga Rotnicka

Lista Publikacji Ogólnogminnych