[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Budżet 2024. Złotniki-Osiedle (Grzegorz Słowiński)

Autor:

W poniedziałek 18 grudnia br. odbyła się sesja budżetowa. Najważniejszą inwestycją w Złotnikach i Złotkowie, którą planuje się realizować to oczywiście budowa szkoły podstawowej na osiedlu Złotniki Park w latach 2024-2027. Kontynuowane będą budowy ulic: Słowackiego, Reja, Prusa oraz Spacerowej, Pagórkowej i Olchowej (wodociąg). Sieć wodociągowa DN 100 zostanie też wybudowana od ul. Kwiatowej do ul. Pawłowickiej.Ludziom w tym rejonie zaczyna brakować wody w studniach.

Mamy nadzieję, że wreszcie zbudowane zostanie boisko przy ul. Lazurytowej zaprojektowane jeszcze w 2023 roku. Z wykorzystaniem funduszy zewnętrznych rozpocznie się również budowa ulicy Czołgowej. Wzdłuż ulicy Obornickiej, pomiędzy ulicą Młodzieżową w Suchym Lesie a Pawłowicką w Złotnikach powstanie ścieżka rowerowa. Wcześniej pomiędzy Łagiewnicką a Pawłowicką zostanie zaprojektowana i wybudowana kanalizacja. Wzdłuż torów kolejowych zaprojektowana zostanie również ścieżka rowerowa.

We wschodniej części osiedla zostaną zamontowane tablice świetlne informujące o strefie skrzyżowań równorzędnych. Na ścianie dworca kolejowego w Złotnikach zostanie zamontowany defibrylator. Na placu zabaw, przy ulicy Kochanowskiego powstanie siłownia zewnętrzna, a plac zabaw przy Miłej zostanie doświetlony.
Na osiedlu w Złotnikach Park zostanie opracowana koncepcja organizacji ruchu uwzględniająca powstanie szkoły oraz wyprowadzenie ruchu z ul. Lazurytowej w Obornicką – obecnie trwa procedura uzyskiwania pozwolenia na budowę. Zadanie to będzie wykonywane w formule uproszczonej (ZRID), co stwarza możliwość krótszej realizacji. W ulicach Azaliowej i Pigwowej zostanie wybudowana sieć teletechniczna z 22 przyłączami.

Kontynuowana będzie też budowa gminnego monitoringu. Dodatkowe kamery pojawią się w wielu miejscach, między innymi na skrzyżowaniach Azaliowa/ Pigwowa oraz Obornicka/ Pawłowicka. Jest już gotowa koncepcja przebudowy i organizacji ruchu na skrzyżowaniu Czołgowa, Obornicka, Złotnicka. Dokument został opublikowany na naszej stronie https://www.zlotniki.suchylas.pl/index.php/inwestycje/ulica-obornicka.html

W zakresie działalności społecznej Rada Gminy zatwierdziła m. in. dofinansowanie działalności KGW, warsztaty wyjazdowe dla mieszkańców oraz działalność integracyjną na rzecz lokalnej społeczności.

Lista Publikacji Złotniki