[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

BUDŻET 2017 – Osiedle Grzybowe

Autor:

Dla Osiedla Grzybowego rok 2017 r. zapowiada się obiecująco. Mieszkańcy ulicy Kruczej mogą liczyć na zakończenie rozpoczętej jeszcze w poprzednim roku budowy ich ulicy. Z pewnością wszyscy ucieszą się z budowy chodnika w ulicy Jaskółczej, na wykonanie zaplanowano w budżecie 100 tys. zł ( zadanie BI/WPF/2016/OG/0004). W ramach zadania RK/0085 – 80 tys. zł, utwardzona zostanie płytami betonowymi nawierzchnia odcinka ulicy od ul. Żurawiej do ul. Muchomorowej na wysokości ul. Pawiej. Zmodernizowana zostanie również skrzynka zasilająca na boisku sportowym – doprowadzenie siły, co ma ogromne znaczenie podczas organizowanych przez Zarząd Osiedla festynów.

Zarezerwowano również w budżecie środki (ok. 150 tys. zł) na wykup od Uniwersytetu Przyrodniczego działki u zbiegu ulic Muchomorowej i Jaskółczej, z przeznaczeniem na zagospodarowanie terenu na cele rekreacyjne dla mieszkańców.

W ramach tzw. środków lokalnych, Zebranie Osiedlowe Mieszkańców przyjęło następujące zadania:

  1. Rozbudowa osiedlowego monitoringu – zainstalowanie kamer na Placu zabaw i boisku sportowym oraz na ul. Nektarowej (5 kamer z montażem) – 30 000 zł
  2. Działalność społeczna integrująca mieszkańców (Boże Narodzenie, sprzątanie osiedla, festyn rodzinny, turniej piłkarski, dofinansowanie kółek zainteresowań i inne oraz zakup wyposażenia do świetlicy – 15 632 zł
  3. „Zdrój wodny” przy Placu zabaw i boisku sportowym – 8 000 zł
  4. Uporządkowanie Placu zabaw: likwidacja trawy i chwastów pod roślinami, wyłożenie agrowłókniną, wysypanie żwirkiem, dodatkowe nasadzenia – 5 000 zł

Najważniejszym osiedlowym zadaniem będzie jednak wdrożenie projektu zmiany organizacji ruchu w celu zabezpieczenia osiedla Grzybowego przed nadmiernym ruchem tranzytowym – zadanie RK/2019/0022 – 200 tys. zł. Od wielu lat mieszkańcy i Zarząd Osiedla domagają się od wójta podjęcia działań, które ograniczą uciążliwy ruch tranzytowy przez Osiedle Grzybowe (ul. Sosnowa i ul. Muchomorowa). Zgodnie z naszymi przewidywaniami, ruch tranzytowy drastycznie się zwiększył po wybudowaniu i otwarciu Leory Merlin oraz następnych inwestycji na terenie NTPP.

Pomimo obietnic ze strony wójta, pism Zarządu, spotkań i rozmów w tej sprawie oraz wykonania na zlecenie wójta „Koncepcji” w ramach zadania lokalnego z budżetu osiedlowego, wójt dopiero w ubiegłym roku zlecił wykonanie projektu ograniczenia ruchu tranzytowego dla naszego osiedla, przy okazji projektu uspokojenia ruchu dla całego Suchego Lasu, Jelonka i Osiedla Grzybowego. Obecnie trwają szczegółowe uzgodnienia tego projektu pomiędzy Gminą a Starostwem Powiatowym. Przypomnę przy okazji, że już trzeci rok z rzędu mamy w budżecie gminy zarezerwowane środki na uspokojenie ruchu.

Mam nadzieję, że w końcu, po prawie dekadzie zabiegów i próśb, doczekamy się realizacji zadania, o które jako radna i przewodnicząca Zarządu Osiedla Grzybowego zabiegam wspólnie z członkami Zarządu, radnym Włodzimierzem Majewskim i mieszkańcami.

Realizacja tego zadania, właśnie w tym roku budżetowym, jest dla nas mieszkańców szczególnie ważna, ponieważ to w tym roku, na terenie za NTPP, rozpocznie się budowa dużego osiedla mieszkaniowego dla ok. 1.700 osób. Pierwsze mieszkania zostaną oddane do użytku wiosną 2018 r. Dla naszego osiedla oznacza to zwiększenie uciążliwości oraz jeszcze większe natężenie ruchu niż dotychczas.

Większość z wymienionych zadań inwestycyjnych udało nam się wprowadzić do tegorocznego budżetu, dzięki jednoznacznej i konsekwentnej postawie koalicji radnych INICJATYWA MIESZKAŃCÓW – GMINA RAZEM. Czas pokaże, czy zaplanowane zadania budżetowe zostaną przez wójta zrealizowane.

Lista Publikacji Złotniki