[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Światłowód w Złotnikach

Autor:

Z początkiem kwietnia 2014 r. rozpoczęła się budowa szkieletowej infrastruktury światłowodowej w naszej miejscowości. Pozwoli ona na podłączanie poszczególnych posesji do sieci udostępniającej szybki internet, telewizję i telefonię.
Co to oznacza?
Szkielet, jest to główna wiązka kabla przewodzącego sygnał urządzeń sieciowych emitujących światło lasera lub diody LED. Wraz z budową tej sieci, posesje przylegające bezpośrednio do trasy przebiegu kanalizacji kablowej, będą mogły być przyłączane już do całej infrastruktury światłowodowej. Transmitowane dane, przesyłane są do konkretnego budynku, który zostanie przyłączony do tej sieci. Długości na które mogą być one transmitowane bez konieczności wzmacniania to 100km oraz prędkości do 3Tb/s. Dzięki tej technologii, w przeciwieństwie do kabli miedzianych i transmisji radiowych, dostępność i niezawodność stawia to rozwiązanie na najwyższym poziomie usług świadczonych przez usługodawców ISP.
Co za tym idzie?
Każda posesja podłączona do sieci będzie mogła skorzystać z niezawodnego dostępu do takich usług jak Internet o prędkości nawet do 100Mbit/s, telefonii VoIP oraz telewizji kablowej (w tym również jakości HD). W budynku będzie instalowane urządzenie optoelektroniczne wraz z urządzeniem sieciowym, którym sygnał będzie mógł być dystrybuowany do domowej sieci lokalnej (kablowej lub WiFi). Całość urządzeń jest zamknięta w estetycznej puszcze natynkowej wewnątrz domu lub mieszkania.
Korzyści? Oczywiście!
Szybki niezależny dostęp do usług internetowych w zasadzie bez ograniczeń przepustowości i ilości ściąganych danych jakie aktualnie stawiają nami inni operatorzy działający na terenie Złotnik za pośrednictwem instalacji miedzianych, radiowych i GSM.
Telewizja kablowa dostępna nawet wówczas gdy śnieg zasypie nam antenę satelitarną lub burze zakłócają odbiór cyfrowej telewizji naziemnej.
Telefonia wraz szeroką gamą dodatkowych usług opartych na usługach internetowych.

I to co najważniejsze… Najwyższej klasy technologia u nas w domu.

Lista Publikacji Złotniki