Komisja Komunalna i Ochrony Środowiska (grudzień 2017)

W grudniu Komisja obradowała dwukrotnie.

Podczas pierwszego posiedzenia radni debatowali na temat uchwały budżetowej na 2018 rok. Zgłoszono 25 wniosków do budżetu, wskazując dla trzech z nich źródło finansowania. Uchwały budżetowej ostatecznie nie zaopiniowano, ponieważ w ocenie Komisji została niestarannie przygotowana. Niezadowolenie radnych wzbudziły głównie zbyt lakoniczne uzasadnienia dla wielu pozycji budżetowych.

Podczas drugiego posiedzenia członkowie Komisji zajmowali się głównie projektem uchwały  proponowanej podwyżki opłat za odbiór i zagospodarowanie odpadów. Na posiedzeniu obecni byli przedstawiciele Zakładu Gospodarki Komunalnej (ZGK) – gminnej spółki zajmującej się odbiorem odpadów. Przedstawili oni prezentację, która miała uzasadnić zmianę ceny (z 13 zł płaconych w 2017 r. na 18 zł w 2018 r.) przypadających na jednego mieszkańca za odbiór odpadów zmieszanych. Po burzliwej dyskusji radni negatywnie zaopiniowali projekt uchwały.

Następnie radna Małgorzata Salwa-Haibach, przewodnicząca zarządu Osiedla Grzybowego, przedstawiła problemy komunalne nurtujące mieszkańców.