[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego (czerwiec 2016)

Autor:

Głównym tematem czerwcowego posiedzenia Komisji były tzw. ,,Trójkąty bezpieczeństwa”. Komisja dokonała analizy, w jakiej formie należy przeprowadzić tegoroczną akcję, aby była możliwie jak najbardziej skuteczna. W toku dyskusji przeważał pogląd, że efekt akcji zależał będzie przede wszystkim od szefów jednostek pomocniczych. Im większe ich zaangażowanie, tym bezpieczeństwo na naszych drogach będzie wyższe. Apeluję zatem do wszystkich o odzew na wysłany do sołtysów i przewodniczących mail dotyczący gminnych ,,Trójkątów bezpieczeństwa”.

Sporo emocji wywołała dyskusja dotycząca statusu OSP Suchy Las i jej aktualnego usytuowania w gminie, po próbach wystąpienia OSP Suchy Las ze struktur gminnych. Po długiej debacie postanowiono wystąpić do wójta o wyjaśnienie aktualnej sytuacji.

W dalszej części posiedzenia Komisja omówiła sprawy bieżące – wysłaną i otrzymaną korespondencję oraz przedstawiono informację dotyczącą organizowanego konkursu dla uczniów szkół podstawowych w naszej gminie ,,BEZPIECZNE WAKACJE 2016″. Poruszono też wiele tematów związanych z bezpieczeństwem:

  • likwidacja nieczynnych słupów telekomunikacyjnych przy ul. Leśnej,
  • zasłonięte znaki drogowe przez przerośnięte gałęzie drzew przy ulicy Bogusławskiego,
  • czytelne oznakowanie przy ulicy Szkolnej – CKiBP,
  • konieczność obcięcia gałęzi lip rosnących przy ul. Szkolnej – szkoła podstawowa,
  • zwiększenie kontroli w trakcie wakacji placów zabaw i boisk przez Policję i Straż Gminną,
  • zabezpieczenia pustostanów w Chludowie i Golęczewie.

Został także przyjęty wniosek o wystąpienie do wójta dotyczący zorganizowania spotkania ze Starostą Poznańskim w celu przedstawienia działań, które poprawią bezpieczeństwo na terenie naszej gminy.

Na zakończenie posiedzenia zaapelowałem do członków Komisji, którzy składają wnioski, aby po ich przyjęciu przez komisję, wykazywali się elementarną konsekwencją i podczas głosowania na posiedzeniach Rady Gminy zajmowali tożsame stanowisko. Głosowanie przeciw własnym wnioskom powoduje utratę wiarygodności i bezproduktywność działań Komisji.

Lista Publikacji Ogólnogminnych