[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Finansowo-Budżetowa i Rozw. Gosp. (wrzesień 2015)

Autor:

Podczas wrześniowego posiedzenia komisji (21.09) najważniejszą uchwałą był projekt uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla nowego osiedla w Złotnikach, czyli dla terenu po dawnym PPRD, na którym planuje się budowę 520-530 mieszkań dla ok. 1.400 ludzi.

Do projektu miejscowego planu zaproponowanego przez wójta, wniesiono szereg uwag. Najważniejszą kwestią jest właściwe skomunikowanie osiedla. W projekcie planu, cały ruch z osiedla planuje się wyprowadzić ulicą Łagiewnicką. Zamknięte mają być ulice: Mosiężna (wzdłuż torów kolejowych) oraz Cynowa – zlokalizowana na terenach firmy NTPP. Zamknięcie tych ulic w ocenie urbanistów jest konieczne, żeby nie przenosić ruchu z nowego osiedla na os. Grzybowe oraz osiedlowe ulice w Suchym Lesie. Jednak w opinii wielu urbanistów bardzo wąska ulica Łagiewnicka jest w stanie odebrać co najwyżej 100-150 samochodów. Tymczasem na osiedlu pojawi się ich ok. 800. Będą też samochody rodziców przywożących dzieci do szkoły.

Jedynym wyjściem w tej sytuacji jest wybudowanie drogi łączącej nowe osiedle bezpośrednio z ulicą Obornicką, którą z kolei należałoby przynajmniej do skrzyżowania z ul. Nektarową poszerzyć o jeden pas ruchu w kierunku Poznania. W chwili obecnej nie ma jednak nawet koncepcji przebiegu tej drogi, nie mówiąc o projekcie czy uzgodnieniach. W takiej sytuacji Rada Gminy przegłosowała zapis dopuszczający komunikację z osiedla również do ul. Obornickiej, jednocześnie upoważniając wójta do zdecydowanych działań w zakresie wytyczenia nowej drogi, która to umożliwi.

Lista Publikacji Ogólnogminnych