[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego (listopad 2016)

Autor:

Tematem głównym listopadowego posiedzenia było opiniowanie budżetu w dziale 754. Po dyskusji dotyczącej poszczególnych propozycji budżetowych i wniesieniu wniosku o zwiększenie z 40.000 zł do 60.000 zł środków na dofinansowanie płatnych patroli Policji, Komisja zaopiniowała projekt budżetu pozytywnie.

Ponadto opiniowano projekty uchwał na listopadową sesję. Projekt w sprawie ustalenia wysokości stawek podatku od nieruchomości na rok 2017 zaopiniowano pozytywnie, ale po wniesieniu poprawek tj. pozostawienie na poziomie ubiegłorocznym wysokości podatku dla budynków mieszkalnych i budynków pozostałych. Pozytywnie zaopiniowano również projekt uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych na rok 2017 oraz projekt w sprawie wprowadzenia zwolnienia od podatku od nieruchomości w roku 2017.

W sprawach bieżących Komisja zapoznała się z aktualną korespondencją oraz sprawą wniosku mieszkańców Zielątkowa dotyczącego monitoringu przy pl. zabaw. Analizowano też wniosek radnego Michała Przybylskiego, dotyczącego uruchomienia kursów nocnych linii 905. Członkowie komisji zobowiązali się do przekazania swoich uwag – propozycji dotyczących autobusu nocnego w celu przekazania ich wójtowi.

Poruszono także brak zabezpieczenia środków w budowę Sieci Monitoringu Gminnego na bazie realizowanego projektu w planowanym budżecie 2017.
Następnie w wolnych głosach poruszono wiele tematów, między innymi takie jak, brak miejsc parkingowych przy OPS, niebezpiecznego przejścia dla uczniów szkoły w Biedrusku, czy zasłoniętego znaku drogowego przy ul. Bogusławskiego. Poruszono także temat związany z pojawiającymi się lisami i niebezpiecznej lokalizacji przystanku przy ul. Alejowej oraz ograniczonej widoczności na skrzyżowaniu ul. Podjazdowa-Leśna.
Wszystkie poruszane tematy, które wymagają wyjaśnienia/interwencji, będą skutkować złożeniem odpowiednich wniosków przez Komisję.

Lista Publikacji Ogólnogminnych