[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja społeczna (maj 2015)

Autor:

Maj to gorączkowy okres rekrutacji do szkół i przedszkoli na terenie naszej Gminy. Komisja w tym okresie odwiedziła placówki oświatowe, członkowie Komisji pytali o sprawy wspomnianej już rekrutacji i remonty obiektów.

  • W „Leśnych Ludkach”, pilna potrzeba modernizacji placu zabaw (unowocześnienie i wymiana sprzętu) oraz remont ściany przy wejściu głównym.
  • Gimnazjum Jana Pawła II to wielokrotnie naprawiany dach, który mimo wszystko ciągle przecieka oraz przebudowa sali aktywnej rekreacji.
  • Szkoła Podstawowa w Suchym Lesie w tym roku obchodzi 60. rocznicę powstania. Problemy z przeludnioną świetlicą; szkoła filialna – problem z drzwiami przeciwpożarowymi. W szkole, w roku 2016 uczyć się będzie 990 dzieci.
  • Zespół Szkół w Biedrusku pilna potrzeba budowy przedszkola z klasami 1-3. Biedrusko ma zarezerwowane dwie działki na potrzeby oświatowe. Budynek szkoły to obiekt 100 letni dlatego zaobserwować można różne mankamenty.
  • Szkoła w Golęczewie, brak pomieszczeń na bibliotekę oraz świetlicę, brak pokoju nauczycielskiego oraz pomieszczenia socjalnego. Remontu wymagają schody.
  • Zespół Szkół w Chludowie brak stołówki dzieci spożywają posiłki na holu. Wkrótce będą remontowane dwie sale gimnastyczne. Szkoła wymaga termoizolacji, szacunkowy koszt to 2 mln zł. Szkoła oferuje dużo zajęć pozalekcyjnych.

    Bardzo dziękuję wszystkim dyrektorom z poświęcony nam czas.

Lista Publikacji Ogólnogminnych