[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Szkolenie z zakresu gospodarki odpadami i ekologii

Autor:

24 czerwca obyło się szkolenie z zakresu gospodarki odpadami i ekologii, dedykowane Radzie Gminy Suchy Las. Wcześniej odbyły się takie same szkolenia dla sołtysów i przewodniczących osiedli oraz gminnych urzędników.

Organizatorem tego cyklu jest Miasto Poznań. Szkolenia to część trwającej kampanii edukacyjnej „Odzyskaj-Korzystaj”, która towarzyszy jednej z największych inwestycji infrastrukturalnych w regionie – budowie Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych. Ten projekt jest współfinansowany z funduszy europejskich.
Organizator do zaproszenia dołączył listę kwestii, które miały być poruszane podczas spotkania:
– wybrane zagadnienia prawne w kontekście gospodarki odpadami,
– zmiany w zagospodarowaniu odpadów po 1 lipca 2013 roku,
– system gospodarki odpadami dla Aglomeracji Poznańskiej,
– świadomość i określone zachowania mieszkańców jako podstawa efektywnego systemu gospodarki odpadami,
– budujemy ITPOK – Instalację Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych – z myślą o mieszkańcach i środowisku. Prelekcja dotycząca funkcjonowania spalarni odpadów,
– odpady w życiu codziennym,
– rola edukacji ekologicznej.

Co ciekawe w szkoleniu przewidzianym dla kilkunastu osób, udział wzięli wyłącznie radni koalicji: Gmina Razem i Inicjatywa Mieszkańców oraz kierownik Referatu Ochrony Środowiska UG.