[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego (październik 2017)

Autor:

Komisja w październiku obradowała –  raz. Głównym tematem było opracowanie i przyjęcie planu pracy na rok 2018. Po analizie planów pracy z lat poprzednich, Komisja ujęła w planie wszystkie zadania, które się sprawdziły i wszystkie wymagające kontynuacji działań. Po wniesieniu uwag i nowych propozycji przyjęliśmy plan pracy na przyszły rok.

Przeprowadziliśmy też analizę otrzymanej korespondencji oraz pozytywnie zaopiniowano 4 projekty uchwał na najbliższą sesję. Pomocne okazały się opinie radnych pracujących w innych komisjach.

Komisja poruszyła także powracający systematycznie temat związany z rozkładem jazdy oraz przebiegiem tras autobusów ZKP.

Radnych niepokoi nas brak reakcji firm posiadających infrastrukturę techniczną w obrębie chodników, która utrudnia komunikację oraz widoczność kierowcom. Słupy telefoniczne często usytuowane są na narożnikach i obrośnięte zielenią. Stanowi to spore zagrożenie. Zdaniem członków Komisji, dużą staranność powinno się przykładać do właściwego planowania niektórych urządzeń związanych bezpieczeństwem w ruchu drogowym np. barierek, które często zabezpieczając pieszych, stanowią ograniczenie widoczności dla kierowców. W takich przypadkach wymagana jest duża roztropność oraz wiedza, jakie urządzenie należy w danym przypadku zastosować.

Lista Publikacji Ogólnogminnych