[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja społeczna (sierpień 2016)

Autor:

Komisja Społeczna w lipcu wizytowała półkolonie organizowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej. W posiedzeniu Komisji wzięła udział z-ca dyrektora p. Karolina Dzioch. W tegorocznych półkoloniach wzięło udział 373 dzieci. Suchy Las Szkoła Podstawowa – 79, Suchy Las Gimnazjum – 97, Świetlica Złotkowo – 67, Przedszkole w Złotnikach – 26, Zespół Szkół w Biedrusku – 27, Zespół Szkół w Chludowie – 33, Szkoła Podstawowa w Golęczewie – 44. Komisja odwiedziła oba punkty w Suchym Lesie oraz Biedrusku. Do obsługi półkolonii zatrudniono 28 wychowawców i 7 kierowników. Liczba dzieci w porównaniu do zeszłego roku wzrosła z 332 do 373 dzieci. Warto podkreślić, stojącą na bardzo wysokim poziomie organizację półkolonii przez OPS. Słowa uznania należą się również kierownikom oraz wychowawcom.

W sierpniu odbyło się wspólne posiedzenie dwóch komisji Społecznej i Finansowo Budżetowej i Rozwoju Gospodarczego. Na posiedzeniu gościliśmy dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu p. Krzysztofa Linkowskiego. Tematem wiodącym była zmiana technologii oczyszczania wody sucholeskiej pływalni i jej dostosowanie do wymogów rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 r., które weszło w życie 15 czerwca 2016 r. Zmiana technologii będzie kosztowała prawie 240.000 zł netto. Część środków na ten cel została wygospodarowana z wpływów własnych GOS. Zmiana technologii pozwoli osiągnąć bardzo dobre parametry wody przy jednoczesnym zagwarantowaniu sporych oszczędności: zużycie wody, energii elektrycznej i środków chemicznych. Z wyliczeń wynika, że ok. 33 tys. zł to roczne oszczędności z tytułu ograniczenia zużycia wody, a ok. 75 tys. zł to roczne oszczędności na energii elektrycznej. GOS zakłada, że inwestycje zamortyzują się w ciągu 2,5 roku.  Na uwagę zasługuje też bardzo rzeczowe i profesjonalne przygotowanie tematu przez p. dyr. K. Linkowskiego, który merytorycznie i cierpliwie odpowiadał na wszystkie pytania radnych. Nic więc dziwnego, że obie Komisje poparły wiosek o dotację.

W drugiej części posiedzenia, Komisja wizytowała boiska sportowe, którymi zajmuje się Gminny Ośrodek Sportu. Odwiedziliśmy dwa boiska w Suchym Lesie i w Biedrusku. Dyskutowano na temat kosztów utrzymania boisk i warunkach ich prawidłowej eksploatacji. Dyrektor GOS wyjaśnił, że dla należytego utrzymania boisk sportowych w Suchym Lesie z naturalną murawą potrzebne są duże ilości wody, a woda ta pochodzi z wodociągu. Według K. Linkowskiego złoża wody są zbyt głęboko i nieopłacalne jest budowanie własnych studni.

Posiedzenie Komisji zakończono po wizytacji boisk w Biedrusku, gdzie dyskutowano o jakości usług związanych z utrzymaniem boisk, o zbyt wysoko posadowionym korcie i innych bieżących problemach.

 

Lista Publikacji Ogólnogminnych