[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Problem odorowy – czy będzie przełom?

Autor:

Kilka miesięcy temu, Michał Dziedzic w imieniu stowarzyszenia Gmina Razem zaproponował kilku kandydatom do sejmu RP podpisanie paktu dla Suchego Lasu ponad podziałami politycznymi. W efekcie, kandydaci na posłów uznali za właściwe przyjąć deklarację stanowiącą zobowiązanie do aktywnej pracy na rzecz gminy Suchy Las w przypadku uzyskania mandatu posła na Sejm RP.

Do tworzenia prawa na rzecz przeciwdziałania uciążliwościom odorowym oraz do działania na rzecz budowy obwodnicy Suchego Lasu zobowiązał się między innymi Bartłomiej Wróblewski, który uzyskał mandat posła.

Dziś czytamy, że:

„(…) w ciągu roku resort środowiska chce przygotować ustawę, która ma uregulować kwestie związane z uciążliwością zapachową, w tym jej mierzenie – zapowiedział wiceminister środowiska Paweł Sałek. Wcześniej ma powstać kodeks dobrych praktyk dla przedsiębiorców.”

więcej na:
http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/ms-chce-walczyc-z-uciazliwymi-zapachami-pochodzacymi-z-przedsiebiorstw,622239.html

Będziemy aktywnie przyglądać się sytuacji. Na dzień dzisiejszy Stowarzyszenie Gmina Razem wystosowało listę zapytań do Ministerstwa Środowiska z prośbą o szerszą informację na temat projektu. Pytamy między innymi o to, czy projekt będzie przewidywał również regulacje dla takich wysypisk jak to sucholeskie, a także czy przewidziane są konsultacje społeczne w gminach takich jak nasza, a więc dotkniętych tym problemem oraz czy projekt przewidywał będzie sankcje cywilne, administracyjne lub karne dla zachowań naruszających przepisy projektowanej ustawy.

O naszej korespondencji będziemy Państwa informować na bieżąco.

Lista Publikacji Ogólnogminnych