Komisja Komunalna i Ochrony Środowiska (czerwiec 2018)

W czerwcu członkowie Komisji spotkali się dwukrotnie. Podczas posiedzenia 15 czerwca opiniowano projekty uchwał na najbliższą sesję. Wątpliwości wzbudził projekt regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków, bowiem nominalnie określał minimalne poziomy świadczonych usług, nie uwzględniając zróżnicowanego zapotrzebowania odbiorców. Podczas posiedzenia wszyscy radni wstrzymali się od głosu. Po wyjaśnieniu sprawy w AQUANECIE, przygotowałam na sesję inne brzmienie dwóch paragrafów, które zabezpiecza interes osób korzystających z usług tego przedsiębiorstwa.

Kolejne trzy uchwały dotyczyły dofinansowania renowacji golęczewskich zabytków. Wszystkie przyjęto jednogłośnie. Korzystając z obecności zastępcy wójta p. M. Bulińskiego zgłoszono szereg uwag i wniosków natury komunalnej.

25 czerwca odbyło się posiedzenie wyjazdowe w Chludowie. Rozpoczęło się od spotkania z panią sołtys Haliną Gramsch. Rozmawiano na temat licznych problemów komunalnych m.in. złego stanu nawierzchni dróg, braku chodnika przy ul. Za parkiem, oświetlenia ulic i bałaganu wokół wiaty rowerowej. Dyskusja dotyczyła także nowych inwestycji planowanych w Chludowie: nowej chlewni, wieży telefonii komórkowej, przesypowni nawozów naturalnych. Następnie radni wizytowali bazę ZGK w Chludowie, gdzie znajduje się  PSZOK i nieczynna hala sortowni śmieci.

Posiedzenie Komisji zakończyła wizyta w chludowskiej oczyszczalni ścieków, należącej do AQUANETU, a obsługiwanej przez ZGK. Przedstawiciele  AQUANETU poinformowali radnych o funkcjonowaniu oczyszczalni i zasadach odbioru ścieków, a także o rozważanej obecnie przebudowie i modernizacji tego obiektu.