Komisja Komunalna i Ochrony Środowiska (luty 2016)

Posiedzenie KKiOŚ odbyło się 22 lutego 2016 r. Radni zaopiniowali pozytywnie 3 uchwały. Następnie kierownik Ref. Ochrony Środowiska Wiesław Orczewski przedstawił plan działań Referatu w 2016 roku i przybliżone koszty związane z realizacją zadań ujętych w budżecie ROŚ na 2016 rok. Szczególnie dużo uwagi poświęcono ochronie powietrza i planowanym działaniom promocyjnym i ekologicznym.

W drugiej części posiedzenia mieszkańcy Biedruska przedstawili swoje stanowisko w sprawie planowanej wycinki drzew na działce należącej do dewelopera. Wycinka wiąże się z planowaną budową osiedla mieszkaniowego. Mieszkańcy prosili radnych i obecnych urzędników o zrozumienie i wsparcie w tej sprawie.

Podczas posiedzenia dyskutowano także o innych sprawach komunalnych, np. uciążliwych w ostatnim czasie awariach oświetlenia ulicznego w Suchym Lesie, organizacji ruchu drogowego, budowie miejsc parkingowych przy os. Poziomkowym, wywozie odpadów zielonych.