[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego (luty 2016)

Autor:

Komisja obradowała 18 lutego przy udziale Komendanta Policji Andrzeja Pabijana i Kierownika Prewencji Tomasza Muszyńskiego oraz szefów jednostek pomocniczych i przybyłych gości. Niestety nie przybył żaden przedstawiciel Straży Gminnej. Głównym tematem posiedzenia Komisji były konsultacje społeczne na poziomie gmin w zakresie ,,Krajowej mapy dotyczącej zagrożeń bezpieczeństwa”.

Pomimo, że jest to projekt ogólnopolski, to wspólnie z sucholeską Policją chcemy mu nadać bardziej rozbudowaną i efektywną formę. Chciałbym zatem skierować apel do wszystkich o wsparcie tych działań w sposób stały, a nieobecni na posiedzeniu Komisji przedstawiciele jednostek pomocniczych proszeni są o wskazanie zaobserwowanych miejsc zagrożeń na posterunku policji.

Podczas posiedzenia Komisji przekazaliśmy wiele informacji do powstania mapy gminnej, która ma być mapą ,,żywą” uzupełnianą o powstałe nowe zagrożenia. Powyższe spotkanie było kontynuacją konsultacji społecznych i spotkań organizowanych wcześniej przez Policję, w których członkowie Komisji brali udział.

W dalszej części posiedzenia Komisja w sprawach bieżących poruszyła tematy związane z organizacją dni Suchego Lasu, ułatwieniem dostaw do gimnazjum, złego parkowania mieszkańców szczególnie w obrębie placówek oświatowych, a także spalania śmieci w domowych piecach. Poruszone tematy będą przez Komisję dalej analizowane w celu ich rozwiązania.

Komisja jeszcze raz zwraca się do przedstawicieli społeczności lokalnych (sołtysów, przewodniczących zarządów) o czynne włączanie się do wszystkich projektów, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców naszej gminy.

Lista Publikacji Ogólnogminnych