[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego (kwiecień 2017)

Autor:

Podczas kwietniowego posiedzenia Komisji radni oraz przybyli goście mieli możliwość poznania nowego komendanta policji w Suchym Lesie młodszego aspiranta Dominika Sierżanta. Pan komendant przedstawił swoją dotychczasową drogę zawodową w policji oraz krótką informację o swoim życiu prywatnym. Przekazał zebranym podstawowe dane dotyczące aktualnego stanu osobowo, posiadanego sprzętu oraz zarys planu pracy w sucholeskim komisariacie. Zapewnił także o chęci współpracy oraz o jej rozszerzeniu we wszystkich dotychczasowych aspektach, jak np. ,,Konkurs bezpieczne wakacje” dla uczniów szkół podstawowych. Odpowiedział też  na wiele pytań i podziękował za zaproszenie do udziału w posiedzeniu Komisji.

W drugiej części posiedzenia głos zabierali licznie przybyli pracownicy ZKP Sp. z o.o. w Suchym Lesie. W swoich wypowiedziach generalnie odcinali się od informacji przekazanych przez aktualnych i byłych pracowników spółki podczas marcowego posiedzenia Komisji. Jednak opinie dotyczące stanu technicznego taboru oraz relacji służbowych w firmie wskazywały na spore problemy, które powinny zostać jak najszybciej rozwiązane. Tak więc, nie można potwierdzić faktu, że stan techniczny autobusów ZKP jest prawidłowy. Tym bardziej dziwi fakt wycofania się przez wójta z przyjętego zobowiązania w zakresie przeprowadzenia niezależnego audytu gminnego taboru. Deklaracja taka została złożona 30 marca br. przez wójta Grzegorza Wojterę w obecności członków Komisji podczas roboczego spotkania w urzędzie gminy.

,,W trybie pilnym doprowadzić do kontroli autobusów w niezależnej stacji kontroli pojazdów (z wyłączeniem nowych autobusów marki Solaris). Do powyższych czynności zobowiązał się Wójt Gminy, zastrzegając, że koszty kontroli powinna pokryć Gmina z budżetu w formie dopłaty do działalności spółki”.

Komisja oczekuje na szczegółowe wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.

W dalszej części posiedzenia przeprowadziliśmy wraz z przybyłymi mieszkańcami Osiedla Suchy Las Wschód dyskusję dotyczącą lokalizacji wyniesionych progów zwalniających. Zaopiniowano też projekty uchwał na najbliższe posiedzenie Rady Gminy. Po wysłuchaniu sołtysa Golęczewa p. Przemysława Majkowskiego, Komisja pozytywnie zaopiniowała nazwy ulicy w Golęczewie: Oświatowa, Rolna oraz Gryczana. Pozytywnie zaopiniowano też nazwę ulicy Węgierskiej w Chludowie.

Komisja dokonała analizy bieżącej korespondencji, gdzie poruszono między innymi takie problemy jak: zmiana mpzp w rejonie ul. Promienista, Borówkowa i Powstańców Wlkp., lokalizacji przejścia dla pieszych na ul. Powstańców Wlkp., bezpiecznego parkingu przy przedszkolu w Złotnikach Wsi oraz zmian dla parkujących autobusów na ul. 7. Pułku Strzelców Konnych w Biedrusku przy szkole.

W trakcie dyskusji, podjęto także temat związany z przyszłymi miejscami parkingowymi przy aktualnie przebudowywanej ul. Tysiąclecia w Golęczewie oraz przyjęto wniosek o konieczności zaproszenia na kolejne posiedzenie Komisji łowczego p. Jarosława Kuranta ze względu na narastającą falę dewastacji przez dziki na terenie naszej gminy.

Pod koniec posiedzenia przekazałem relację z wizji lokalnej przy zbiorniku retencyjnym na Os. Grzybowym, którą odbyłem w obecności p. redaktor Barbary Stachowiak oraz kierownika Referatu Ochrony Środowiska p. Wiesława Orczewskiego. Ciągłe dewastacje, jak np. przecięty w wielu miejscach płot (krótko po naprawie) czy wyrwana i skradziona furtka stwarza realne niebezpieczeństwo dla mogących znaleźć się tam ludzi, w szczególności dzieci. Jedynym rozwiązaniem zaistniałej sytuacji jest oświetlenie oraz usytuowanie kamer monitorujących teren wokół zbiornika.

Lista Publikacji Ogólnogminnych