Komisja Społeczna (listopad/ grudzień 2015)

Na grudniowym posiedzeniu komisja wydała opinię do budżetu na 2016 r. Sformułowano kilka wniosków, które skierowano do komisji finansowo – budżetowej. Przyjęto również plan pracy na 2016 r. Ponadto Komisja gościła w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej (CKiBP). Działalność CKiBP w 2015 roku przedstawiała się imponująco. Śmiało możemy powiedzieć, że CKiBP to SUCHOLESKA MARKA.

W 2015 roku odbyło się 40 imprez, w których uczestniczyło ok. 12.600 osób.

1. Działalność edukacyjno-artystyczna. W roku 2015 w zajęciach uczestniczyło ok. 600 osób. Pracownie: plastyczne dla dzieci, malarstwa i rysunku dla dorosłych, rysunku architektonicznego dla młodzieży i dorosłych, ceramiczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, witrażu i fusingu dla dorosłych, zajęcia teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych (dodatkowo zajęcia dla seniorów w ramach porozumienia z OPS), taneczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, baletowe dla dzieci, muzyczne indywidualna nauka gry na pianinie, gitarze, skrzypcach i perkusji, nauka śpiewu, szachy. Organizacja czasu wolnego w czasie wakacji letnich i ferii zimowych.
  2. Konfrontacje Teatralne „Dzień Dobry Sztuko” obejmujące województwo wielkopolskie we współpracy z Poznańską Fundacją Artystyczną. W 2015 roku w finale wzięło udział 16 zespołów teatralnych z Wielkopolski. Finał trwał 2 dni, uczestniczyło w nim ok. 200 osób.

DZIAŁALNOŚĆ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W 2015 ROKU

1. W Bibliotece Publicznej w Suchym Lesie wraz z filiami w Złotnikach i Chludowie w roku 2015 zapisanych było 5.160 czytelników, którzy wypożyczyli łącznie 80.000 książek, wydawnictw elektronicznych oraz 1.000 czasopism. Czytelnie działające przy bibliotekach odwiedziło 16.500 osób, które skorzystały z 17.200 książek i czasopism.
  2. Czytelnicy korzystają z księgozbioru składającego się z 71.000 książek, 900 audiobooków i 205 filmów. Wartość księgozbioru to 1.166.485 zł.
  3. Biblioteka pozyskała dofinansowanie:
    – na zakup nowości wydawniczych w 2015 roku ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w wysokości 12.785 zł.,
    – na zakup komputerów ze środków Instytutu Książki w wysokości 30.000 zł.
  4. W ramach działalności wydawniczej CKiBP, promując literaturę regionalną, wydało książkę zatytułowaną „Insza inszość”, Andrzeja Janusza Stanisławskiego – zbiór sonetów napisanych z wykorzystaniem poznańskiej gwary.
  5. W maju Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las otrzymała nagrodę Templum Libri za najlepsze wyniki czytelnicze i promocję czytelnictwa w województwie wielkopolskim za rok 2014 w kategorii bibliotek gmin wiejskich.