[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Autobus szkolny – dlaczego nie?

Autor:

Sporo zamieszania wywołał wśród radnych wniosek przewodniczącej Rady Gminy Suchy Las – Małgorzaty Salwy- Haibach o uruchomienie szkolnego autobusu dowożącego dzieci do szkół na trasie: Złotkowo, Złotniki Osiedle, Złotniki Wieś, os. Grzybowe, Jelonek, Suchy Las. Zdaniem radnej, za wprowadzeniem autobusów szkolnych dowożących dzieci do szkoły przemawiają przede wszystkim względy bezpieczeństwa i względy społeczne. Konieczność dowożenia i odwożenia nierzadko kilkorga dzieci w rodzinie skutecznie uniemożliwia aktywność zawodową jednego z rodziców, co jest niezgodne z deklarowaną w gminie polityką prorodzinną, a pośrednio wpływa również na przychody do budżetu gminy.

Wprowadzenie autobusów szkolnych, którymi dzieci mieszkające w gminie dojeżdżałyby bezpiecznie do szkół, pod opieką wykwalifikowanego opiekuna, rozwiązuje wszystkie te problemy, a jednocześnie buduje fundamenty solidnej gminy, bezpiecznej i przyjaznej rodzinom. Ponadto przyczyni się do choćby częściowego rozładowania porannych korków i polepszenia przejezdności ulic wokół szkół.

Ma to być projekt pilotażowy, realizowany zresztą z powodzeniem w wielu mniej zamożnych gminach w Polsce. Wniosek poprało ostatecznie 10 radnych. Czy ostatecznie autobus pojedzie rozstrzygnie analiza kosztów oraz kwestii organizacyjnych.

O sprawie rodziców oraz uczniów będziemy informować na bieżąco.

Lista Publikacji Ogólnogminnych