[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Czy powstanie biokompostownia na granicy Poznania i Suchego Lasu?

Autor:

Dwa tygodnie po rozpoczęciu akcji medialnej przez Stowarzyszenie Gmina Razem prokuratura zaskarża pozwolenie na budowę biokompostowni na granicy Poznania i Suchego Lasu. W związku z powyższym należ postawić publicznie kilka bardzo istotnych pytań:

1. Czy działania prokuratury powstrzymają władzę Suchego Lasu przed budową podobnego przybytku w naszej Gminie?

2. Czy Klub Radnych Nowoczesna Gmina popiera budowę kompostowni w Suchym Lesie? Przypomnijmy bowiem, co na ten temat miała do zakomunikowania Anna Ankiewicz – szefowa Fundacji Nowoczesna Gmina i przewodnicząca Zarządu Osiedla Suchy Las Wschód mieszkańcom Złotnik, kiedy okazało się, że to właśnie w Złotnikach ma powstać kompostownia:

zwykła kompostownia jest od zawsze na ZZO i (….) unoszące się zapachy nie mają nic wspólnego z kompostownikiem

rocznie 200-300 m3, czyli nie więcej niż ok. 290 ton, gdyby to podzielić przez ilości dni w roku bez wyłączania okresu wolnego od zbiorów odpadów zielonych, to jest to nie więcej niż 0,8 m3 dziennie. Proszę wybaczyć to jest nic

rozumie nasze obawy, ale ma nadzieję, że wynikają one z niedoinformowania„.

 

3. Czy pozostali członkowie Zarządu Osiedla Suchy Las Wschód podzielają poglądy w tej sprawie swojej przewodniczącej?

4. Czy radnym Klubu Gmina Razem uda się obronić interesy mieszkańców naszej Gminy, w sytuacji, kiedy Jerzy Świerkowski – wieloletni zastępca wójta oraz prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej i członek Prezydium Rady Fundacji Nowoczesna Gmina bawi na uroczystym otwarciu budowy biokompostowni? http://www.odpady.poznan.pl/dir/grafika/wiadomosc/2228/p1110317.jpg

Lista Publikacji Ogólnogminnych