[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Komunalna i Ochrony Środowiska (czerwiec 2016)

Autor:

8 czerwca członkowie Komisji kontynuowali wizytację gminnych miejscowości. Tym razem odwiedziliśmy Biedrusko, po którym oprowadzała nas Magdalena Przystałowska, Przewodnicząca Zarządu Osiedla oraz miejscowi radni Dariusz Matysiak i Grzegorz Łukszo. Odwiedziliśmy kolejno:

  • park przy ul. Zjednoczenia, gdzie rozmawialiśmy o planach rewitalizacji;
  • działkę gminną na tyłach Chaty Polskiej, która wymaga dokończenia prac związanych z uporządkowaniem terenu po niedawnej trzebieży;
  • zaniedbane tereny przy ul. Chludowskiej. Przewodnicząca osiedla poinformowała, że przeprowadzone tu prace porządkowe nie zostały wykonywane na zadowalającym poziomie. Sprawę zgłaszała już kilkukrotnie, ale niestety nie przyniosło to oczekiwanego efektu;
  • działki znajdujące się po obu stronach ul. Świerczewskiego od ronda do pętli, gdzie zieleń jest zaniedbana;
  • bardzo zaniedbany, zarośnięty chodnik znajdujący się naprzeciw przedszkola w ciągu drogi powiatowej;
  • ul. Poznańską o bardzo nasilonym ruchu samochodowym. Dyskutowaliśmy na temat możliwości budowy obwodnicy Biedruska;
  • urokliwy park przy ul. Powstańców Wielkopolskich, gdzie oglądaliśmy efekty rewitalizacji zieleni i doposażenia placu zabaw. Uwagę naszą zwrócił zniszczony trawnik;
  • działkę 13/8, gdzie in situ  zapoznaliśmy się ze zniszczeniami drzewostanu, nasypem ziemnym i realnymi możliwościami rozwoju zabudowy;
  • zadrzewiony teren tzw. Kolby, który po planowanym przejęciu przez Gminę mógłby pełnić funkcje rekreacyjne;
  • teren wzdłuż zachodniego brzegu Warty. W tym miejscu w przyszłości mogłaby powstać przystań wodna.

 17 czerwca Komisja opiniowała uchwały na najbliższą sesję związane z utrzymaniem porządku i gospodarką odpadami terenie gminy. Przygotowane projekty uchwał wzbudziły wiele wątpliwości i pytań. Dyskutowano, między innymi, na temat częstotliwości odbioru odpadów wielkogabarytowych, możliwość gromadzenia i odbioru opakowań wielomateriałowych w przypadku zabudowy wielorodzinnej, posypywania chodników solą podczas zimy itp. Członkowie komisji postanowili, że odbędzie się osobne posiedzenie w  tej sprawie, którego wynikiem prawdopodobnie będą nowelizacje ww. uchwał.

W dalszej części posiedzenia radni zadali wójtowi wiele pytań, dotyczących m.in. podziału działek PEPSI w celu umożliwienie wykupu przez gminę pasów terenu z przeznaczeniem na miejsca postojowe, oznakowania przebudowanego parkingu przy ul. Aroniowej w Suchym Lesie, czy działań gminy w związku z ustawą krajobrazową.

Lista Publikacji Ogólnogminnych