[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego (wrzesień 2018)

Autor:

11 września Komisja przygotowywała wnioski do budżetu gminy na rok 2019. Radni przeanalizowali wnioski z większości jednostek pomocniczych oraz niektórych organizacji (np. OSP), a następnie zadecydowali, które z nich skierować do wójta. Łącznie przyjęto 18 wniosków, w większości dotyczą one poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

25 września podsumowano lipcową kontrolę bezpieczeństwa terenów wokół jednostek oświatowych. Wiele z mankamentów, które wskazano w protokole pokontrolnym, już zostało usuniętych. Część doczeka się usunięcia w październiku.

W dalszej części posiedzenia radni opiniowali projekty uchwał na najbliższą sesję i analizowali korespondencję. Dyskutowano o braku od lipca umowy z tzw. łowczym gminnym, dotyczącej odłowu i odstrzału dzikiej zwierzyny oraz usuwania padłych lub zabitych zwierząt. Podnoszono także tematy związane z usterkami w nowo wybudowanym przedszkolu w Biedrusku, gdzie między innymi „spadł” sufit i wystąpiło zalanie z powodu awarii instalacji wod-kan. Radni poruszali też temat ograniczonej widoczności przy wyjeździe z ul. Sosnowej w ul. Nektarową na os. Grzybowym i zaproponowali usytuowanie tam lustra.

Niestety nic nie dzieje się w sprawie gminnego monitoringu. Przypomnijmy, że Komisja Rewizyjna w czerwcu negatywnie oceniła nadzór właścicielski nad spółką GCI Sp. z o.o. zwłaszcza w kontekście procedowania zadania – BI/WPF/2017/0004 Budowa Systemu Monitoringu Gminnego.

Lista Publikacji Ogólnogminnych