[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Finansowo-Budżetowa i Rozwoju Gosp. (styczeń 2016)

Autor:

Podczas styczniowego posiedzenia komisja zajmowała się wnioskami do budżetu na 2016 r. Z prośbą o pomoc do komisji zwrócili się mieszkańcy rejonu ulicy Mokrej w Suchym Lesie, którzy zebrali prawie 80 podpisów pod petycją wyrażającą protest przeciwko negatywnemu stanowisku wójta w zakresie budowy ulic: Mokrej, Wodnej, Deszczowej, Suchej, Polnej, Chmielnej, Zakole, Strumykowej. Po długiej dyskusji ulice te zostały dołączone do zadania – „Budowa ulic w rejonie ul. Sprzecznej” i zagwarantowano środki w tegorocznym budżecie na wykonanie projektu z kosztorysem, co umożliwi właściwe zaplanowanie kolejności budowy tych ulic w latach następnych.

Omawiano również inne ważne kwestie, jak np. przystań na Warcie w Biedrusku czy przejęcie infrastruktury oświetleniowej na Os. Poziomkowym. Dyskutowano również o kontrowersyjnym parku aktywnej edukacji w Suchym Lesie oraz o obsłudze informatycznej Urzędu Gminy. Analizowano również inwestycje w zakresie budowy chodników dla pieszych (ul. Truskawkowa w Suchym Lesie, ul. Błękitna w Biedrusku). Dyskutowano o podziale środków pomiędzy Koła Gospodyń Wiejskich.

Sporo uwagi radni poświęcili sprawom komunikacyjnym (ruch tranzytowy na os. Grzybowym, braku autobusu szkolnego, bezpieczeństwo na skrzyżowaniu ul. Perłowej/Sucholeskiej/Powstańców Wlkp. w Suchym Lesie.

Pod koniec posiedzenia odbyła się dyskusja w sprawie koncepcji zagospodarowania działki 27/13 w Biedrusku.

Lista Publikacji Ogólnogminnych