[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego (styczeń 2017)

Autor:

24 stycznia Komisja  odbyła posiedzenie, którego głównym tematem było podsumowanie działań w roku 2016. Komisja w 2016 roku złożyła 37 wniosków, opiniowała projekty uchwał, złożyła wnioski do budżetu oraz prowadziła działania bieżące. Szerzej o pracy Komisji poinformuję podczas  lutowego posiedzenia Rady Gminy w sprawozdaniu rocznym.

Komisja opiniowała też projekt uchwały „w sprawie przyjęcia zadania zarządzania odcinkiem powiatowej drogi publicznej nr 2406P na czas realizacji inwestycji – budowa drogi dla rowerów”. Po zrelacjonowaniu zagadnienia przez  pracownika Referatu Budowlano – Inwestycyjnego i przeprowadzeniu dyskusji Komisja jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały.

Przekazałem także członkom Komisji informację dotyczącą mojego udziału w spotkaniu z Komendantem Miejskim Policji i jej działań w roku 2016. Następnie przeprowadziliśmy analizę korespondencji. Duże emocje wzbudził temat wspólnych dyżurów Policji i Straży Gminnej, który będzie przedmiotem naszych dalszych wyjaśnień. Systematycznie, mimo zimy prowadzimy kontrolę zasłoniętych znaków drogowych, co ma przełożenie na składane przez nas wnioski oraz interwencje. Powtarzającym się w ostatnim czasie problemem jest brak możliwości likwidacji istniejących w pasie chodników słupów telekomunikacyjnych i energetycznych. Likwidacja tych słupów napotyka na duże trudności ze strony ich gestorów. Powrócił też temat parkowania przy ul. 7. Pułku Strzelców Konnych w Biedrusku przed szkołą oraz problemów dotyczących zgłoszenia bezpańskich psów na terenie naszej gminy od soboty wieczora do poniedziałkowego poranka.  Poruszyliśmy również sprawę wąskiego chodnika przy ul. Nektarowej, gdzie zjeżdżające samochody z ronda budzą niepokój pieszych. Tematy, które wymagają kontynuacji będą skutkować dalszą analizą oraz złożeniem odpowiednich wniosków przez Komisję.

Lista Publikacji Ogólnogminnych